• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaspars Špēlis Tīnūžos.Projekta autors Kaspars Špēlis. Foto: lsm.lv

Tīnūžos digitāli «nāk sērst» Pirmajā pasaules karā kritušie latvju karavīri

Kaspars Špēlis, kurš ikdienā vada Tīnūžu Kultūras mantojuma centru, vairākus gadus garas stundas pavadījis Latvijas un ārvalstu arhīvos un apkopojis informāciju par latviešu karavīriem, kas krituši vai bez vēsts pazuduši Pirmajā pasaules karā. Savāktā informācija ikvienam pieejama unikālā datu bāzē nesen atklātajā digitālajā stendā Tīnūžos, raksta lsm.lv

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Pašlaik publiskotajā datu bāzē apkopota informācija par 2500 gūstā saņemtajiem, bez vēsts pazudušajiem un kritušajiem latviešu karavīriem Pirmā pasaules kara laikā. Datu bāze tiek papildināta joprojām. Tā publiski pieejama digitālajā stendā Tīnūžos pie Kultūras mantojuma centra, kur apskatāma ekspozīcija par latviešu strēlniekiem un Rīgas operāciju Pirmā pasaules kara laikā. 

Kaspars Špēlis: “Tas, ko mēs vēl šeit liksim klāt, domāju, ap decembra beigām – ievietosim šo karavīru fotogrāfijas, kuriem [tās] ir. Kuriem nav, ievietosim simboliskas fotogrāfijas, lai apmeklētājiem būtu priekšstats, ka tie ir cilvēki, nevis tikai burti. Vēl tad nāks papildu materiāli klāt, pavēstes par iesaukšanu, kādas personiskas lietas, kas saistās ar šo cilvēku.”

Viņš uzsver, ka datu bāzē caur reālu cilvēku dzīvesstāstiem ir iespēja iepazīt Pirmo pasaules karu.Informācija par latviešu karavīriem stendā pieejama bez maksas visu diennakti. Plānots veidot arī brošūru, kurā tiks apkopoti karavīru pieredzes stāsti.

Tavs komentārs par rakstu: