• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Augļu pārdevējs un pircējsKariņš uzskata, ka te ir "mazs" vai "risks". Foto no: Shutterstock

Tirgotāji nemēdz pārkāpt «koviddrošības» pasākumus, bet K.A.Kariņš «raustās»

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē atzina, ka tirgotāju darbībās epidemioloģiskās drošības pārkāpumi tiek konstatēti reti. Lai arī Veselības ministrija iebilst pret ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecības nozarē, Ministru kabinets konceptuāli ir atbalstījis Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē 25. februārī.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Valsts galvenais policists informēja, ka VP darbinieki laika posmā no 6. līdz 21. februārim veikuši pārbaudes 13 052 tirdzniecības vietās, lietvedību sākot 259 jeb nepilnos 2% gadījumu. Ruks skaidroja, ka tirgotāji nevarot uzrādīt dokumentus par veikla kopējo platību, kā arī, īpaši mazākajos veikalos, VP bieži konstatējot, ka pārdevēji nelieto sejas un deguna maskas. Tomēr, atzina Ruks, teju visos gadījumos tirgotāji novērsuši konstatētos pārkāpumus.

Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Edmunds Valantis informēja valdību, ka masveidīgi un regulāri pulcēšanās pārkāpumi tirdzniecības vietās nav konstatēti. EM valsts sekretārs norādīja uz problēmu, ka vakaros, kad tirdzniecības vietas apmeklē visvairāk personu, atsevišķos gadījumos konstatēta drūzmēšanās pie veikalu ieejām, kas skaidrojams ar iekšējās kontroles sistēmas ieviešanu. Tāpat dažkārt konstatēta jauniešu pulcēšanās automašīnās lielveikalu stāvlaukumos. Valantis arī secināja, ka praksē grūtāk nodrošināma prasība, ka apmeklētāji tirdzniecības vietā tiek ielaisti pa vienam.

EM rosina tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas atļaut tirgot no pirmdienas, 1.marta.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidenta Henriks Danusevičs skaidro, ka tādejādi darboties varēs no 2000 līdz 3000 veikalu, kas nodarbina 4000-7000 strādājošo. Viņš piebilda, ka lielākā daļa šādu veikalu strādā ārpus Rīgas.

Vai tas notiks, pagaidām vēl nav skaidrs, jo Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš paudis bažas par “pārāk strauju atsevišķu “Covid-19” ierobežojumu mīkstināšanu, kas nav atbilstoši Latvijas epidemioloģiskajai situācijai”. Turklāt, atbilstoši K.A.Kariņa interpretācijai, lēmums par atļauju tirgoties nenozīmētu veikalu atvēršanu, bet gan “pavēršanu”. Valdības vadītāja vērtējumā šim lēmumam esot “zems risks”. Ej nu saproti, uz kuru vārdu K.A.Kariņš licis uzsvaru – zems vai risks! InfoTOP.lv neiesaka brīnīties ne par vienu, ne otru iespēju.

Tavs komentārs par rakstu: