• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Turku policisti pie sīriešu zēna līķaKā top propagandas foto. Foto: voltairenet.org

Tjerī Meisāns: nekādas «bēgļu krīzes» nav!

Franču publicists Tjerī Meisāns (Thierry Meyssan) vietnē Voltairenet.org ir publicējis materiālu, kurā visai argumentēti apgalvo, ka nekādas “bēgļu krīzes” Eiropā nav, bet ir NATO un atsevišķu oligarhu interesēs sacelts troksnis, kas balstās uz mākslīgi radītām problēmām.

Šobrīd vairs nav šaubu, ka šīs krīzes simbols – noslīkušā sīriešu zēna Ailana Kurdi fotogrāfija – ir inscenējums, un tieši tāds pats inscenējums ir milzīgais troksnis, uz kura fona Eiropas Savienība grasās grozīt migrācijas likumdošanu.

Pēc bēdīgi slavenās fotogrāfijas publicēšanas teju visos lielākajos Eiropas plašsaziņas līdzekļos NATO valstīm pārvēlās sašutuma vilnis: pirmo reizi turīgo valstu pilsoņi pamanīja, cik dramatiskā situācijā ir bēgļi, kas cenšas šķērsot Vidusjūru. Bet patiesībā šāda situācija tur ir jau kopš 1992. gada, kad bēgļu plūsma nebūt nebija daudz mazāka nekā šobrīd: Eiropas Savienības valstīm (turklāt tolaik tās bija tikai 15) nācās uzņemt 672 tūkstošus bēgļu. Salīdzinājumam: pērn ES ieradās 626 tūkstoši nelegālo imigrantu, bet tā saucamais “Junkera plāns” paredz uzņemt tikai 200 tūkstošus no viņiem. No 1992. līdz 2011. gadam bēgļu plūsma ik gadu turējās 200-300 tūkstošu robežās.

NATO valstis pēc ASV iniciatīvas ir veikušas atklātu karadarbību Irākā, Afganistānā, Lībijā, pašlaik tiek “bombardēti objekti” Sīrijā. Būtībā ES valstu vadītāji paši ir vainojami bēgļu plūsmā, kura pēc “arābu pavasara” 2011. gadā atkal ir krasi palielinājusies.

“Atbildot” uz savu līdzpilsoņu sašutumu, Eiropas valstu līderi izliekas, ka vai no ādas lien ārā, cenzdamies palīdzēt bēgļiem, kaut gan patiesībā bēgļu plūsma nepavisam nav nevadāma. Turklāt tikai nepilna trešdaļa no migrantiem patiešām ir bēgļi (20% migrantu nāk no Sīrijas, 7% no Afganistānas, 3% no Irākas) – divas trešdaļas ir ekonomiskie migranti, kas izmanto situāciju, lai pārceltos uz pārtikušajām ES valstīm. Laimes meklējumos savas valstis pamet nabagi, kuri ir kļuvuši par rietumvalstu īstenotās nekoloniālisma un globalizācijas politikas upuriem.  Starp migrantiem vairāk nekā divas trešdaļas ir jauni vīrieši 18-34 gadu vecumā (nevis ģimenes, kā mēģina iegalvot propaganda), kuri jau tagad ir izraisījuši nemierus vairāku ES valstu darba tirgū, jo ir ar mieru strādāt par zemu algu.

Realitātē trešo valstu imigrantu īpatsvars ES valstīs 20 gadu laikā ir sasniedzis tikai 0,12% no ES iedzīvotāju skaita, un arī tuvākajā perspektīvā tie nekādus draudus Eiropas valstu ekonomikai nevar radīt. Tieši otrādi: piemēram, Vācijas rūpnieku federālās apvienības prezidents Ulrihs Grillo (Ulrich Grillo) saka, ka tieši imigrācija ir tā, kas var nodrošināt “demogrāfiskajā bedrē” esošās Vācijas turpmāko uzplaukumu, un aicina vāciešus uzņemt vēl papildus 800 tūkstošus “viesstrādnieku”, motivējot to ar nepieciešamību “apvienot ģimenes”.

Kopš jaunā gada brauciena cena no Turcijas uz Ungāriju ir samazinājusies no 10 tūkstošiem uz 2000 dolāriem. Braucienu organizētāji faktiski ir modernie vergu tirgotāji, savas cenas viņi nav “nolaiduši”, tāpēc atklāts ir jautājums, kas apmaksā starpību (vienu no versijām InfoTOP.lv piedāvā šeit). Kopš Sīrijas kara sākuma “draudzīgā” Katara ir organizējusi viltotu Sīrijas pasu drukāšanu un izsniegšanu. Tā kā ES valstis (izņemot Čehiju un Rumāniju) savas vēstniecības Sīrijā ir slēgušas, tās nespēj šos viltojumus atklāt.

Tjerī Meisāns uzskata, ka aiz visa tā stāv ASV, kuras šobrīd veiksmīgi vājina ES valstis, un “bēgļu krīze” ir tikai viens no šīs politikas elementiem. Kur šeit ir NATO vieta? Ziemeļatlantijas alianse ir vienīgā struktūra, kura spēj nodrošināt dezinformācijas plūsmu visās ES valstīs. Visu migrantu pasludināšana par bēgļiem, bet visu bēgļu – par sīriešiem, domā Meisāns, nozīmē to, ka NATO gatavo jaunas akcijas nepieteiktajā karā pret Sīriju.

4 Komentāri


 1. Keda
  2015-09-14

  Nevis voltaire.net, bet voltairenet.org, kas ir pilnīgi dažādas lietas.

 2. xx
  2015-09-14

  voltaire.net :D

 3. dzintars
  2015-09-14

  Paldies par aizrādījumu. Steiga nav labākais padomdevējs:( Labosimies.

 4. Kurš
  2015-09-16

  Lika Sīrijā atbalstīt nemierus? Vai ne ES valstis- Francija, Itālija, UK to atbalstīja. Vēl tagad atceros ziņu virsrakstus ar ES vareno lozungiem , par (miera) un cilvēktiesību atbalstīšanu, šajā reģionā. NU atbalstīja? Un ko tālāk? Līdzsvaru izjauca, tagad jāuzņem bēgļi.

Tavs komentārs par rakstu: