• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trīs grieķu sievietes piedāvājas garāmgājējiemGrieķu prostitūtas. Foto: wordpress.com

Totālā nabadzība grieķu sievietes iedzinusi lētā prostitūcijā

Kamēr Alekša Cipra (Αλέξης Τσίπρας) vadītā Grieķijas valdība vispirms sarīkoja referendumu, kurā grieķi pārliecinoši nobalsoja pret starptautisko kreditoru uzspiestajiem noteikumiem, bet beigu beigās, pretēji vēlētāju gribai, šos noteikumus tomēr pieņēma, Grieķijas ekonomiskais – bet jo sevišķi sociālais – turpina pasliktināties.  

ASV Laikraksts “The Washington Post” (raksta oriģināls šeit) kā piemēru tam min faktu, ka jaunās grieķietes šobrīd pārdod seksu burtiski par sviestmaizi – 2 eiro pusstundā. Laikraksts min pētījumu, kas aptvēris 17 000 Grieķijas “seksa darbinieču”, un pārliecinoši pierādījis, ka intīmie pakalpojumi Grieķijā patlaban ir lētākie Eiropā – tie ir pat daudz lētāki nekā ar lētu prostitūciju slavenajā Austrumeiropā. Panteona universitātes profesors Gregorijs Lakss (Γρηγόρης Laxou), kas pētījumam veltījis trīs gadus, skaidro, ka sievietes ar to nodarbojas tāpēc, ka ģimenēm bieži vien nepietiek naudas pat pārtikai, un tikai prostitūcija ļauj apmaksāt rēķinus. Pirms ekonomiskās krīzes prostitūtu pakalpojumi Grieķijā maksāja vidēji 53 ASV dolārus pusstundā, turpretim šobrīd cena ir nokritusi līdz 2,12 dolāriem pusstundā, turklāt jauno grieķiešu (parasti 17-20 gadus vecu), kas gatavas tik lēti pārdot savu ķermeni, kļūst arvien vairāk.

The Washington Post” atgādina, ka intīmo pakalpojumu cenas pašlaik samazinās visā pasaulē, tostarp interneta ietekmē, arvien vairāk ir valstu, kurās prostitūcija tiek legalizēta, bet Eiropas Savienībā prostitūtu “amatu” plāno pielīdzināt skolotāju vai žurnālistu profesijai. Ietekmīgā starptautiskā organizācija “Amnesty International” ir ierosinājusi “maksas seksuālos pakalpojumus” legalizēt visā pasaulē. “Amnesty International” sanāksmē, kas 24. novembrī notika Dublinā, tika nolemts, ka turpmāk šī organizācija lobēs prostitūcijas dekriminializāciju, piedāvājot valdībām piekrist “jaunajai attieksmei” pret maksas seksu.  

Tavs komentārs par rakstu: