Traktor vs Dinamo Rīga"Traktor" vs "Dinamo" Rīga: līdzīga cīkstēšanās, gaidot, kurš būs tas, kam paveiksies. Foto: KHL

«Traktor» 1-0 «Dinamo» Rīga. Vai Latvijas komandai vajadzīga KHL?

Pēc Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komandas Rīgas “Dinamo” divām “mājas” spēlēm Šveices pilsētā Cīrihē, godīgi sakot, piezogas radikāls un ne visai nepatīkams jautājums: vai Latvijas komandai tiešām vajadzīga šī “kontinentālā” līga, kurā tiesneši izmanto savas “tiesības” traktēt noteikumus par labu vienai no komandām.

Runa, protams ir par Sanktpēterburgas SKA (CKA) gūtajiem uzvaras vārtiem, kuri bija situatīvs dvīnis tiem vārtiem, ko iepriekšējā spēlē, bet SKA vārtos, tiesneši neieskaitīja. Divas ļoti līdzīgas situācijas – un divi pilnīgi pretēji tiesnešu lēmumi, abi par labu SKA un par sliktu “Dinamo”. Rīgā SKA uzvarēja ar 2-1, Cīrihē ar 3-1, pēdējo ripu iemetot jau tukšos vārtos. Bet no KHL vadības puses – pilnīgs klusums, tātad tā tam arī jābūt. Vai piedalīšanās tādā līgā mums patiešām nāk par labu? Komandu varētu saglabāt, sākot interesēties, vai savās līgās Rīgas “Dinamo” negribētu uzņemt, piemēram, Zviedrijas, Somijas vai Dānijas līgas.

Pēc diviem piedzīvotajiem zaudējumiem Cīrihē (vēl arī 0-5 pret Maskavas CSKA/ЦСКА) faktisko izbraukuma sēriju “Dinamo” turpināja Čeļabinskā pret “Traktor” (Трактор), un arī šajā spēlē piedzīvoja neveiksmi pamatlaikā: 0-1. Trešā pamatlaikā zaudētā spēle pēc kārtas

Bet sākums bija cerīgs. Pēc piecu spēļu pārtraukuma laukumā izgāja traumu sadziedējušais “Dinamo” uzbrukuma līderis Linuss Videls (Linus Videll), kā arī aizsargs Kristaps Zīle. Ja vien tiktu izdarīts galvenais – gūti vārti –, pirmās 20 minūtes varētu vērtēt kā vienu no šosezon vislabāk aizvadītajām pirmajām trešdaļām. Bet rezultāts palika 0-0. Otrās trešdaļas sākumā komandas itin kā apmainījās vietām: mājinieki sāka veidot bīstamus uzbrukumus, dinamieši aizstāvējās, līdz 4. minūtē mājinieki nonāca mazākumā un, lai arī dinamieši pretinieku spēlētāja noraidījumu realizēt nespēja, spēle izlīdzinājās. “Dinamo” vārtsargam Timuram Biļalovam (Тимур Билялов) darba bija krietni vairāk nekā pirmajās 20 minūtēs, tomēr arī otrā trešdaļa izrādījās nerezultatīva.

45. minūtē “Dinamo” beidzot pārspēja lieliski spēlējošo mājinieku vārtsargu, tomēr pēc video izpētes tiesneši vāru guvumu neatzina – jāsaka, pamatoti, jo tik tiešām Videls uzbrukuma zonā bija iekšā ar abām kājām mirkli pirms tam, kad tur nokļuva ripa.  Pusminūti vēlāk 2 minūšu noraidījumu saņēma Metjū Majone (Mathew Maione), mājiniekiem vairākumu realizēt neizdevās, tomēr 52. minūtē pēc tālšāviena ripa mainījs virzienu un ielidoja Biļalova sargātajos vārtos. Lai gan Ģirts Ankipāns pieprasīja izpētīt videoatkārtojumu, tiesneši nekādu pārkāpumu tajā nesaskatīja. Pēdējās astoņas minūtes “Traktor” hokejisti aizvadīja vienkārši, bet efektīvi: visi pieci cieši nosedza pieejas saviem vārtiem, un neko nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret laukuma spēlētāju.

Pēc 32 spēlēm Rīgas “Dinamo” vienība ir palikusi ar 30 punktiem un Rietumu konferences turnīra tabulā ieņem 8. vietu. Tik pat punktu, bet pēc 34 spēlēm ir Podoļskas “Vitjazj” (Витязь), 7. vietā iekārtojusies Maskavas “Dinamo” (Динамо) komanda, kurai ir 33 punkti 34 spēlēs, 6. – “Soči” (ХК Сочи) ar 35 punktiem 34 spēlēs.

Izbraukuma spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” turpina pret saviem tiešajiem sāncenšiem – pirmdien, 3. decembrī plkst. 18.30 Maskavā pret “Spartak” (Спартак) un trešdien, 5. decembrī plkst. 18.30 Sočos pret vietējo hokeja klubu.

Arēnā Rīga “Dinamo” atgriežas piektdien, 7. decembrī plkst. 19.30 pret Ufas “Salavat Julajev” (Салават Юлаев). Pēc tam savu skatītāju priekšā mačs pirmdien, 10. decembrī plkst. 19.30 ar Kazaņas “Ak Bars” (Ак Барс) – un klāt gada pēdējais izbraukums.