• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ASV-Meksikas robežas sienaŠīs sienas dēļ daudzi ASV valsts pārvaldes darbinieki nav saņēmuši janvāra algu. Foto: Jeff Topping/Getty Images

Trampa administrācija «sasniedz rekordu» darbā bez apstiprināta budžeta

Nepieņemta budžeta dēļ Savienoto Valstu administrācija (valdība) ir pārtraukusi normālu darbu. Tā nereti ir gadījies arī agrāk, taču šis pārtraukums ir kļuvis par ilgāko ASV vēsturē: daudzas federālajām struktūras sestdien nestrādāja jau 22. dienu.

Līdz šim visilgāk valdības darbs bija apturēts 21 dienu prezidenta Bila Klintona (Bill Clinton) administrācijas laikā 1995.-1996. gadā.

Piektdien pirmo reizi algu nesaņēma ap 800 000 federālo iestāžu darbinieki, tostarp Federālā izmeklēšanas biroja (Federal Bureau of Investigation, FBI) aģenti, aviodispečeri, muzeju darbinieki.

Līdz federālās valdības aģentūru darba apturēšanai, kas ilga visas Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas un turpināsies arī tuvākajā nākotnē, iekams netiks panākta vienošanās, formāli ir novedusi prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) prasība par finansējumu ASV un Meksikas robežas mūrim. Prezidents ir pieprasījis barjeras izveidošanai piešķirt 5,7 miljardus ASV dolāru (4,9 miljardus eiro). “Konkurējošā firma” – demokrāti apgalvo, ka Trampa solītais mūris gar robežu esot uzmanības novirzīšana no sarežģītākām imigrācijas problēmām un Trampa instruments lielāka atbalsta gūšanai konservatīvo vēlētāju vidū.

Pašlaik nav nekādu pazīmju par mēģinājumiem rast izeju no strupceļa. Senatori un kongresmeņi nedēļas nogalē pametuši Vašingtonu, dodoties brīvdienās, un nekas neliecina, ka republikāņi un demokrāti varētu tikties ar Trampu izejas rašanai no krīzes.

Tavs komentārs par rakstu: