• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija PelosiASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi atgādina Trampam, kurš valstī ir likumdevējs. Foto: AP/japantimes.co.jp

Tramps nebaidās no kara ar Irānu. Kongresa Pārstāvju palāta gan

Demokrātu kontrolētā ASV Kongresa Pārstāvju palāta (House of Representatives) 12. jūlijā atbalstīja Aizsardzības likuma projektu, kurā paredzēts ierobežot prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) iespējas uzbrukt Irānai – prezidentam ir “kategoriski aizliegts” (sharply restrict) izdarīt triecienu Irānai bez Kongresa akcepta (šeit).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tādejādi Kongresa Apakšpalāta cer mazināt iespēju, ka Trampa kareivīgā politika virza valsti uz nevajadzīgu karu. Interesanti, ka Trampu ierobežojošā likumprojekta līdzautori un virzītāji ir Kalifornijas kongresmenis, demokrāts Ro Hanna (Ro Khanna) un Floridas pārstāvis, republikānis Metjū Gecs (Matthew Gaetz). Projektā paredzēts Pentagonam ar likumu aizliegt tērēt naudu jebkādām militārām darbībām pret Irānu, ja Kongress nav pieteicis karu vai pieņēmis rezolūciju, ar kuru administrācijai ir atļauts izmantot militāru spēku. Izņēmums, protams, ir gadījumi, kad militārs spēks jāizmanto valsts aizsardzībai.

Tomēr likumprojekts nav guvis atbalstu republikāņu kontrolētajā Senātā. Tagad abām Kongresa palātām būs jāveic pārrunas par aizsardzības likuma projekta galīgo redakciju.

Līdz šim Tramps ir paudis uzskatu, ka viņam ir juridiskas tiesības uzbrukt Irānai. Viņš, tāpat kā iepriekšējo ASV administrāciju vadītāji, izmanto spēka lietošanas apstiprinājumu, ko Kongress pieņēma pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem, lai attaisnotu militārās operācijas pasaulē.

Tavs komentārs par rakstu: