• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tilersons, Pompeo un Metiss ākstās Rekss Tilersons (no kreisās), Maiks Pompeo un aizsardzības ministrs Džeimss Metiss 2018. gada 13. martā. Foto: Jonathan Ernst/Reuters /Newscom

Tramps par ārlietu ministru ieceļ CIP direktoru Pompeo

ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir atteicies no valsts sekretāra Reksa Tilersona (Rex Tillerson) pakalpojumiem. Viņa vietā šajā amatā Tramps ir iecēlis Centrālās izlūkošanas pārvaldes/CIP (Central Intelligence Agency, CIA) direktoru Maiku Pompeo (Mike Pompeo).

Pompeo "veiks fantastisku darbu. Paldies Reksam Tilersonam par viņa dienestu", raksta Tramps savā "Twitter" kontā. "Apsveicu visus!" (...will do a fantastic job! Thank you to Rex Tillerson for his service! (..) Congratulations to all!)

Tramps atklāj, ka viņam ar Tilersonu bijušas domstarpības par dažādiem jautājumiem in piebilst, ka par nākamo CIP direktori kļūs Džīna Haspela (Gina Haspel), kas būs pirmā sieviete šajā amatā.

Kā pavēstīja augsta ranga ASV amatpersona, Tramps vēlējies pārmainīt savu komandu pirms sarunu sākšanas ar Ziemeļkoreju. "Prezidents vēlējās būt pārliecināts, ka viņam ir jauna komanda pirms gaidāmajām sarunām ar Ziemeļkoreju," sacīja amatpersona.

Tramps slavēja bijušo ASV armijas virsnieku un kongresmeni Pompeo, kurš vadījis CIP teju 14 mēnešus, kā "īsto personu darbam šajās svarīgajās krustcelēs".

"Viņš turpinās mūsu programmu atjaunot Amerikas pozīciju pasaulē, stiprināt mūsu alianses, stāties pretim mūsu pretiniekiem un censties panākt Korejas pussalas atbrīvošanu no kodolieročiem," paziņoja Tramps.

Tavs komentārs par rakstu: