• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds Tramps un Džo BaidensTramps joprojām nav neko piedevis Baidenam. Kolāža no: pewresearch.org

Tramps: pēc fiasko Afganistānā Baidenam jāatkāpjas no amata!

“Taliban” grupējumam pārņemot savā kontrolē Afganistānu, visasākā kritika tiek vērsta ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) un viņa administrācijas virzienā. Baidena kritiķi pieprasa prezidenta atkāpšanos, un visskaļāk to dara Donalds Tramps (Donald Trump), iziešanu no Afganistānas saukdams par negodu (disgrace).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus  

Patiesībā zibenīgā varas pārņemšana no talibu puses nav nekas pārsteidzošs: līdzšinējā Afganistānas vadība ir tikusi asi kritizēta gan par to, kā pārvaldīja valsti, gan par to, cik efektīvi rīkojās ar tās rīcībā esošajiem līdzekļiem. Gadiem ilgi tā ir apsūdzēta korupcijā, un arī jautājumi par bruņoto spēku spējām aizsargāt valsti ir izrādījušies pamatoti.

Šajā situācijā daudz pārmetumu – gan pamatotu, gan ne visai – jāuzklausa Baidena administrāciju, kas pieņēma lēmumu izvest savus spēkus no Afganistānas. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Binken) gan mēģina savu atbildību mazināt, apgalvojot lēmums par ASV karaspēka izvešanu bijis “mantojums no Donalda Trampa administrācijas”, taču pašiem afgāņiem arī būtu jāuzņemas liela daļa vainas (video šeit).

Tikmēr ASV republikāņi daudz neklausās Blinkenā un asi kritizē Baidenu un viņa administrāciju. Piemēram, bijušais Trampa padomnieks, atvaļinātais leitnants Stīvens Rodžerss (Steven Rogers) vaino Baidena administrāciju pilnīgā Afganistānas atstāšanas stratēģijas trūkumā (did not have exit strategy).

Visbeidzot, pats Tramps ir pieprasījis, lai Baidens nekavējoties atkāpjas no amata, jo notikušais Afganistānā esot uzskatāms par lielāko sakāvi ASV vēsturē.

Tavs komentārs par rakstu: