• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kims Čonins un ziemļkorejiešu karakuģis Kims Čonins pavada "neredzamo" ziemļkorejiešu karakuģi. Foto: NK Pro Images

Tramps savu «draugu» Kimu spiež atteikties no vienīgā «trumpja» – kodolprogrammas

Savienotās Valstis piemērojušas sankcijas Krievijas un Ķīnas uzņēmumiem par Ziemeļkorejai noteiktā ekonomiskā embargo pārkāpšanu.

ASV valsts kase (Department of the Treasury) apsūdz Ķīnā bāzēto uzņēmumu "Dalian Sun Moon Star International Logistics Trading Co" un tās filiāli Singapūrā "SINSMS Pte." dokumentu viltošanā, lai veiktu neatļautas alkohola un cigarešu piegādes Ziemeļkorejai. Valsts kase aplēsusi, ka Ziemeļkoreja ar cigarešu tirdzniecību nopelna gadā aptuveni miljardu ASV dolāru.

Savienoto Valstu fiskālisti arī paziņojuši, ka Krievijā bāzētā kompānija "Profinet Pte." pārkāpusi ANO sankcijas, apkalpojot trīs Krievijas austrumu ostās sankcijām pakļautus kuģus, kas kuģo zem Ziemeļkorejas karoga. Valsts kases paziņojumā konkrēti minēts "Profinet Pte." ģenerāldirektors Vasīlijs Kolčanovs (Василий Колчанов), kas bijis "personīgi iesaistīts" darījumos ar Ziemeļkoreju.

Neskatoties uz tiešām sarunām ar Phenjanu, Vašingtona turpina ievērot embargo attiecībā uz tirdzniecību ar Ziemeļkoreju, lai saglabātu spiedienu pret Ziemeļkoreju ar mērķi piespiest to atteikties no savas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas.

"Valsts kase turpinās esošās sankcijas pret Ziemeļkoreju un rīkosies, lai nobloķētu un identificētu uzņēmumus, ostas un kuģus, kas veic neatļautas piegādes un sagādā peļņas avotus Ziemeļkorejai," paziņoja ASV Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins (Steven Mnuchin). "Sekas par šo sankciju pārkāpšanu paliks spēkā, kamēr mēs nebūsim sasnieguši (..) Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos," viņš piebilda.

Tavs komentārs par rakstu: