• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laitaizers un Ķīnas vicepremjers Liu He.Trampa rīkojuma fons: ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laitaizers it kā uzklausa Ķīnas vicepremjeru Liu He, kas bija ieradies Vašingtonā. Foto: Reuters/scmp.com

Tramps turpina draudzēties ar Kimu un saasina attiecības ar Ķīnu

Amerikas Savienoto Valstu ārpolitika prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) laikos var šķist haotiska, savtīga, kareivīga, pat histēriska, tomēr nevar noliegt, ka tā ir radikāli mainījusies. To vēlreiz apliecina Trampa dažādā attieksme pret divām Dienvidaustrumāzijas valstīm –  Korejas Tautas Demokrātisko Republiku un Ķīnu. Pirmo Tramps cer “savaldīt”, bet pret otro izturas kā pret niknu konkurenti.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Atbildot uz publiskajiem pārmetumiem, ka Ziemeļkoreja ir veikusi kārtējo militāro raķešu izmēģinājumu, Tramps pēc nelielas vilcināšanās visai samiernieciski ir atbildējis, ka tā ir bijusi maza rādiusa raķete, kas esot “parasta lieta”, tāpēc nevarot runāt par to, ka KTDR līderis Kims Čonins (angļu: Kim Jong-un) ir pārkāpis norunas un tāpēc zaudē uzticību.

Praktiski tajā pašā dienā Tramps ir parakstījis rīkojumu vēlreiz paaugstināt muitas tarifus gandrīz visam atlikušajam Ķīnas preču importam aptuveni 300 miljardu dolāru vērtībā. Tas noticis nepilnu diennakti pēc tam, kad ASV jau bija veikusi muitas tarifu paaugstināšanu no 10% līdz 25% Ķīnas precēm 200 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Pekina ir nekavējoties paziņojusi, ka īstenos nepieciešamos pretpasākumus. Eksperti gandrīz vienprātīgi prognozē, ka abu valstu starpā saasināsies “ekonomiskā karadarbība”.

Tavs komentārs par rakstu: