• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds Tramps uz tēraudlietuves fonaTrampam pie sirds amerikāņu tērauds. Kolāša: Getty Images/Shutterstock/CNN

Tramps turpina vicināt «ievedmuitu rundziņu»

ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) paziņojis, ka uz mēnesi atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas ieviešanu Eiropas Savienībai (ES), Meksikai un Kanādai. Tādejādi Tramps ir devis papildu 30 dienas “sarunām”.

Tramps 8. martā parakstīja rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un 10% tarifa piemērošanu alumīnija importam, bet pēc asiem ES protestiem un Ķīnas pretreakcijas, nosakot ievedmuitu virknei ASV ražotu preču, atlika šo lēmumu līdz 1. maijam. Nu ievedmuitas ieviešana ir “pārcelta” vēl mazliet uz priekšu.

Lai gan ASV prezidenta administrācija norādījusi, ka “panākta provizoriska vienošanās par tērauda importa noteikumiem ar Dienvidkoreju, kā arī principiālas vienošanās arī ar Argentīnu, Austrāliju un Brazīliju”, tomēr ES un Ķīna amerikāņu ekonomikai ir daudz svarīgāka Latīņamerikas valstis.

Tāpēc tikai ar milzu atrunām var pieņemt ASV administrācijas pausto, ka “šīs vienošanās norāda uz sekmīgu Baltā nama administrācijas stratēģiju sarunās ar tirdzniecības partneriem par taisnīgiem un nacionālās drošības interesēm atbilstošiem nolīgumiem, kas atbilstu tērauda un alumīnija rūpniecības izaicinājumiem.” Patiesībā tā nav, un Tramps to lieliski zina.

Arī ir ES paziņojusi, ka Vašingtonas lēmums atlikt jauno muitas tarifu piemērošanu uz mēnesi vienīgi novilcina iespējamo transatlantisko tirdzniecības karu un “pagarina nenoteiktību tirgū, kas jau šobrīd ietekmē biznesa lēmumus”. ES pastāv uz to, ka tai būtu “jānosaka paliekošs izņēmums”. Taču tas sarunās ar stūrgalvīgo Trampu faktiski nozīmē strupceļu, kuru mēneša laikā diezin vai izdosies pārvarēt, taču arī Trampa lepnums neļaus viņam “ievedmuitu jautājumu” staipīt bezgalīgi.

Jo vairāk tāpēc, ka Ķīna šobrīd vispār cieš klusu, taču tieši ķīniešu atbildes trieciens amerikāņiem varētu būt vissāpīgākais.

Tavs komentārs par rakstu: