• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Seniors skaita monētasPaldies koalīcijai par pusdienām! Foto no: lsm.lv

«Troika» pirms vēlēšanām «iebaro» pensionārus

Četrus gadus tikai vāvuļojusi par to, cik trekni dzīvot Latvijā, valdošo partiju troika – ak, tu brīnums! – pirms pašām Saeimas vēlēšanām grasās izsniegt materiālu pabalstu mazturīgākajiem pensionāriem. Proti, 1. oktobrī (!) nolemts indeksēt pensijas un atlīdzības vai to daļu apmēru, kas nepārsniedz 382 eiro. Lai 6. oktobrī pensionāri ar pilniem vēderiem ierodas vēlēšanu iecirkņos un, pats par sevi saprotams, nobalso par tiem, kas viņus “pabarojuši”.

Dzintars Zaļūksnis

Labklājības ministrs Jānis Reirs iz vienas no troikas partijām plātās, ka kopumā šīm mērķim budžetā ir paredzēti 30 miljoni eiro, un pēc indeksācijas vidējais pensijas pieaugums būs 18,27 eiro, bet maksimālais palielinājums – līdz 27,5 eiro. Ikurāt kā vienas Saeimas deputāta pusdienas bez šnapsa.

Šogad, indeksējot vecuma pensijas, tiks piemēroti dažādi indeksi, kas būs atkarīgi no apdrošināšanas stāža – jo lielāks stāžs, jo lielāks indekss tiks piemērots. Cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu līdz 29 gadiem pensiju pārskatīšanā piemēros indeksu 1,0590, cilvēkiem ar stāžu no 30 līdz 39 gadiem piemēros indeksu 1,0655, bet cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no 40 gadiem – 1,0720. Izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām un apdrošināšanas atlīdzībām tiks piemērots indekss 1,0590.

Ja cilvēka apdrošināšanas stāžs ir līdz 29 gadiem, tad pensiju indeksācijā bez faktiskā patēriņu cenu indeksa ņems vērā arī 50% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem, ja no 30 līdz 39 gadiem – 60%, ja 40 un vairāk gadu – 70%.

Šogad indeksācijai budžetā paredzēti 30 miljoni eiro, bet nākamgad troika sola 120 miljonus eiro. Ar mājienu – sak, ja mēs paliksim pie siles...

Aiz kadra visā šajā akcijā paliek tas, ka lielākā daļa Latvijas senioru saņem pensijas no 250 līdz 350 eiro apmērā. Un arī tas, pateicoties troikas īstenotajai politikai.

Kā nu kurš to vērtēs, redzēsim 7. oktobra rītā. Bet skaidrs, ka neviens KNABs šādai bezkaunīgai priekšvēlēšanu akcijai “pakaļ nedziedās”.

1 Komentāri


 1. baiba
  2018-08-11

  JA forsi tagad keras pie pensionariem ?

Tavs komentārs par rakstu: