• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dana Reizniece-Ozola ar budžeta porfeliTe jums gan budžeta portfelīts, gan Paradīzes ābolīts... Foto: LETA

«Troikas» koalīcija Saeimas balagānā atstājusi 141 miljona «robu»

Jāņa Reira vadītā Finanšu ministrija (FM) ziņo, ka valsts 2019. gada budžeta fiskālā telpa būs negatīva 34 miljonu eiro apmērā. Savukārt Fiskālās disciplīnas padome jau 2018. gada decembrī izplatīja uzskatu, ka troikas koalīcijas izstrādātajā un Eiropas Komisijā saskaņotajā šā gada budžeta projektā izdevumi jāmazina par 140,9 miljoniem eiro.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Taisnības labad gan jāatgādina, ka tūlīt pēc vēlēšanām “labo darbu čempioni” prognozēja, ka fiskālā telpa šogad būs vēl negatīvāka – mīnus 42,5 miljoni eiro (šeit).

Lai nu kā, atbilstoši Fiskālās disciplīnas likuma noteikumiem valdībai ir jāpieņem lēmumi par adekvātiem budžeta ieņēmumu vai izdevumu pasākumiem, lai šo iztrūkumu likvidētu.

"Šajā un nākamajos divos gados vispārējās valdības budžeta bilance pie nemainīgas politikas, pieskaitot fiskālā nodrošinājuma rezervi, ir mazāka nekā pieļaujamā bilance. Tas nozīmē, ka fiskālā telpa ir negatīva. 2019. gadā tās indikatīvais apmērs ir mīnus 34 miljoni eiro," izsakās ministrijas klerki.

Ministru kabinets nākamnedēļ lems par FM priekšlikumu šim un turpmākajiem gadiem paredzēt fiskālās nodrošinājuma rezervi 0,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas pēc iepriekšējām aplēsēm pašlaik esot 31 miljons eiro.

5. februārī Ministru kabinets izskatīs FM sagatavotu informatīvo ziņojumu par makroekonomisko rādītāju, ieņēmumu un vispārējās valdības budžeta bilances prognozēm 2019.-2021. gadā. Pašreizējās prognozes FM izstrādāja 2018. gada septembrī vēl Danas Reiznieces-Ozolas vadībā, Tās tika radītas, ņemot vērā 2018. gada pirmās puses IKP datus un līdz septembrim pieejamo īstermiņa makroekonomisko informāciju. Februārī notiks prognožu atjaunošana.

Saskaņā ar Ministru kabinetā apstiprināto valsts budžeta izstrādes grafiku šā gada budžeta projektu valdība varētu apstiprināt 5. martā, bet Saeimā budžetu plānots iesniegt 8. martā.

Interesanti, ka Reirs darbojās arī troikas koalīcijā – tikai kā labklājības ministrs. Tāpēc nebūtu pareizi viņu žēlot un apgalvot, ka problēmas, kas tagad jārisina, ir radījuši kādi ar viņu nesaistīti "citi".

Tavs komentārs par rakstu: