• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Praviņu pamatskola pirms slēgšanasPreviņu skolas pēdējais gads. Foto no: Neatkarīgās Tukuma Ziņas/ntz.lv

Tukuma novadam 7 gadus pēc slēgšanas atleks labums no Praviņu skolas

Paklausot izglītības un zinātnes ministrijas norādījumiem, Tukuma novada dome 2011. gadā slēdza Praviņu pamatskolu. Beidzot, 2018. gada vasaras nogalē, novada domes deputāti var laimē stabulēt: no Praviņu skolas rēga būs materiāls labums!  

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Proti, deputāti vienbalsīgi nolēmuši, ka 8. augustā plkst. 15 Tukuma novada domē notiks bijušās Praviņu skolas īpašumu izsole. Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, kas pārstāv vietējo zēnu un meiteņu veidojumu “Tukuma pilsētai un novadam”, skaidro, ka “ēku atjaunošana prasītu lielus līdzekļus”, bet minimālajā objektu apsaimniekošanā trīs gados ieguldīti 45 000 eiro, tāpēc lietderīgāk būtu īpašumus pārdot. Kāpēc runa ir par trim nevis septiņiem gadiem, Tukuma novada domes rupori klusē.

Abilstoši sertificēta vērtētāja SIA “Interbaltija” novērtējumam, nekustamo īpašumu “Praviņu skola” un “Starpbrīži” tirgus vērtība varētu būt (bet varētu arī nebūt, jo “tirgus vērtība” reāli parādās tikai pārdošanas procesā) 73 200 eiro. Deputāti “no griestiem ir pagrābuši” maķenīt lielāku skaitli – izsoles sākumcena būs 80 000 eiro.

Īpašumi Degoles pagastā sastāv no vairākiem zemesgabaliem, skolas ēkas, sporta laukuma, palīgēkām un citiem objektiem.

Tomēr jautājums par to, vai izsoles rezultātā iegūtā nauda varēs segt likvidētās skolas īpašumos septiņu gadu laikā ieguldītos līdzekļus, paliek neatbildēts. Par Praviņu skolas iznīcināšanas sociālajām un reģionālajām sekām runāt laikam gan nav vērts (daudzi teiks, ka tās kompensē turpat netālu atvērtā “Dzīvā skola” (par to sīkāk, piemēram, šeit), kura 2014. gadā pārvācās uz Tukumu). Tāpat nav vērts uzdot jautājumu, kāpēc likvidētās skolas īpašumu iztirgošanai bija vajadzīgi septiņi gadi.

Bagāts, tā teikt, dara, kā grib...    

Tavs komentārs par rakstu: