• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Autobusa pieturs "Pogranica".Kur tad jūs varat aizbraukt? Ilustratīvs foto: Aigars Hibneris/jauns.lv

Tupiet mājās, smerdi! No 15. janvāra brauciens vilcienā un autobusā kļūs dārgāks

Autotransporta direkcija informē, ka no 2020. gada 15. janvāra tiks palielinātas biļešu cenas vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos. Autobusu biļetes sadārdzināsies par 0,1 eiro, bet vilcienu – par 0,1 vai 0,2 eiro atkarībā no reģiona.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Autotransporta direkcija gan mierina, ka braucieniem vilcienos tikšot palielināts atlaižu klāsts, bet internetā iegādātās biļetes kļūšot lētākas. Taču tiem lauku cilvēkiem, kam nav pieejams stabils (vai pat vispār) internets, diezin vai tas būs īsts mierinājums. Un šī cilvēku kategorija nekādi nav tā, kurai 10-20 centi tāds nieks vien ir.

Autotransporta direkcija skaidro, ka pēdējo gadu laikā esot pieaugušas ar sabiedriskā transporta nodrošināšanu saistītās izmaksas un līdz ar to arī nepieciešamais valsts budžeta finansējums, taču reģionālo maršrutu tarifi nav auguši kopš 2012. gada un tie neatbilstot reālajai tirgus situācijai. Par sociālo situāciju, protams, Latvijā nav pieņemts pat ieminēties.

Autotransporta direkcijas šefs Kristiāns Godiņš iesaka pasažieriem iegādāties abonementa biļeti, kuras braucieniem autobusos arī turpmāk nodrošināšot milzīgu atlaidi 10%, 15% vai 20% apmērā, bet vilcienā pat līdz 46%. Un atkal ne vārda par tiem lauku cilvēkiem, kuri šos transportlīdzekļus izmanto labi ja reizi mēnesī.

Vārdu sakot, tupiet mājās, nožēlojamie smerdi! Valsts depopulācijas apstākļos jums nav jābraukā šurpu turpu pa valsti. Labāk pērciet vienvirziena avioiļetes uz Dublinu, Londonu vai kur nu vēl jūs sagaidīs ar atplestām rokām! Priekš kam jums vizināties pa Latviju, ja drīz vien te īsti nebūs, kurp braukt?

Tavs komentārs par rakstu: