• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kolāža ar IS kaujiniekiem un naftas torņiemIS iegūst naftu. Attēls: fortruss.blogspot.com

Turcijas notriektais Krievijas bumbvedējs izraisa diplomātisko krīzi

Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (North Atlantic Treaty Organisation, NATO) ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pēc NATO padomes sēdes neatklāja alianses rīcībā esošo informāciju par apstākļiem, kādos Turcijas iznīcinātāji notrieca Krievijas bumbvedēju “Su-24M” un tika nogalināts viens no šā bumbvedēja pilotiem. “Es būtu piesardzīgs, pirms pārāk iedziļinātos specifikā, detaļās. Tomēr es varu apstiprināt, ka vērtējums, ko esam saņēmuši no sabiedrotajiem, sakrīt ar to, par ko mūs jau ir informējusi Turcija,” Stoltenbergs rezumēja NATO padomes ārkārtas sēdes rezultātus.

Savukārt ASV valsts departamenta oficiālais pārstāvis Marks Toners (Marc C. Toner) paziņoja, ka Savienoto Valstu ārlietu resors “neizslēdz, ka Krievijas “Su-24” katapultējušos pilotu nošaušana no Sīrijas turkmēņu puses bija aizsargāšanās”.

Šie paziņojumi, protams, ir izraisījuši asu reakciju Krievijā, un analītiķi patlaban runā par “diplomātisko krīzi”, kurā iesaistītas ASV, Krievija, NATO, Turcija un citas valstis.

Eļļu ugunī ir ielējis ASV ģenerālis, bijušais NATO spēku virspavēlnieks Eiropā Veslijs Klārks (Wesley Clarck), kurš intervijā telekanālam CNN ir izteicies, ka Turcijai ir izdevīga teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” (Islamic State, IS) darbība. “Jāatceras, ka IS nav vienkāršs teroristu grupējums, tas ir sunnītu teroristu grupējums. Tas nozīmē, ka šis grupējums uzbrūk šiītiem, tādējādi kalpodams Turcijas un Saūda Arābijas interesēm pat tad, ja tās apdraud,” savus izteikumus pamatoja Klārks, kurš arī neizslēdza iespēju, ka Turcija no IS iepērk tās iegūto naftu. “Visu laiku ir bijis iespaids, ka Turcija kaut kādā veidā atbalsta IS. Viņi allaž ir labi izturējušies pret tiem, kas caur Turciju brauc uz IS. Un kāds taču pērk no IS naftu, ko tā pārdod, pa kaut kādiem ceļiem tā tiek vesta. Man šķiet, ka iespējams, tā iet caur Turciju. Taču turki to nekad nav atzinuši,” paziņoja Klārks.           

Tavs komentārs par rakstu: