• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Rolands Balodis-Ūdris kopā ar sievu Ilonu un dēlu Bārtu. Rolands Balodis-Ūdris kopā ar sievu Ilonu un dēlu Bārtu. Foto no: Facebook

Ūdrīti sakropļojušais autovadītājs cietumā nesēdēs

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nolēmusi izbeigt kriminālprocesu apsūdzībā par mūziķa Rolanda Baloža-Ūdra, (plašāk pazīstama kā Ūdrītis) notriekšanu, jo lietā panākts izlīgums.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

2016. gada 17. janvārī Rīgā, Artilērijas ielas posmā starp Aleksandra Čaka un Krāsotāju ielu mūziķim Rolandam Ūdrim uzbrauca automašīna. Mūziķis negadījumā guva smagas traumas (sīkāk par to lasiet šeit).

Ceļa posmā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā, apsūdzētais brauca ar ātrumu, kas nebija mazāks par 70 km/h, neņemot vērā brīdinājuma zīmes, ātrumvalni, kā arī to, ka brauktuve bija klāta ar sniegu. 

Brīdī, kad apsūdzētais pamanīja gājēju, kurš šķērsoja ielu, vadītājs savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli.

Kriminālprocess tika sākts par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kura rezultātā cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas bīstami cietušā dzīvībai. Lietā tika apsūdzēta viena persona pēc Krimināllikuma 260. panta otrās daļas (Ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums).

Kriminālprocesa izbeigšana, pamatojoties uz noslēgto izlīgumu, panākta, jo apsūdzētā persona iztiesāšanas gaitā mainīja savu attieksmi pret viņai inkriminēto noziedzīgo nodarījumu, proti, atzina vainu un kriminālprocesa izbeigšanai piekrita citas kriminālprocesā iesaistītās personas.

Ja kriminālprocess tiek izbeigts, pamatojoties uz izlīgumu, apsūdzētā persona netiek reabilitēta. Autovadītājs savu vainu atzina un piekrita atlīdzināt radītos zaudējumus.

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

1 Komentāri


 1. Kaspars
  2020-07-27

  Nezinu ... Zinot mūsu ātrumvaļņus , ja pa tādu nobrauc 30km/h vietā uz 70km/h , tad paliek bez riteņiem. Un pilnīgi zūd iespēja nobremzēt un izvairīties no da jebkā . Un gājējs , kurš lēni slāj pāri ielai redzot , ka auto lido uz 70 pāri visiem ātumvaļņiem arī ir ko vērts. Esmu pārāk dumjš , lai vērtētu . Pieņemu , ka tiesa to izdarīja daudz labāk

Tavs komentārs par rakstu: