• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ugunsgrēkā cietušās Jūrmalas atkritumu glabāšanas vietas sakārtošanai valsts varētu atvēlēt līdz 700 000 eiro.Ugunsgrēkā cietušās Jūrmalas atkritumu glabāšanas vietas sakārtošanai valsts varētu atvēlēt līdz 700 000 eiro. Foto: Facebook

Ugunsgrēkā cietušās Jūrmalas atkritumu glabāšanas vietas sakārtošanai valsts varētu atvēlēt līdz 700 000 eiro

LETA

Ugunsgrēkā cietušās Jūrmalas atkritumu glabāšanas vietas sakārtošanai un saistītajiem darbiem valsts varētu atvēlēt līdz 700 000 eiro, šodien žurnālistiem pēc šī jautājuma apspriešanas koalīcijas partiju sanāksmē sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Paredzēts, ka rīt, 27.jūnijā, valdība varētu atbalstīt attiecīgu lēmumprojektu, pēc kura tiktu sākta sarunu procedūra par iespējamajiem uzņēmējiem attiecīgo darbu veikšanai. Ministrs norādīja, ka darbus vietas sakārtošanu uzreiz pēc vienošanās ar uzņēmējiem panākšanas.

Pēc tam attiecīgos līdzekļos plānots piedzīt no uzņēmuma vadības un īpašniekiem, kuriem pieder citi īpašumi.

Kopš pagājušās nedēļas Valsts vides dienestā strādā Avārijas vadības centrs, kurš ir izveidojis gruntsūdeņu plūsmu karte, kā varētu pārvietoties grunstūdeņi. Ir identificētas četras mājas, kuras atrodas pārbaudāmās plūsmas virzienā, un sadarbībā ar Jūrmalas domi tiek nodrošināts dzeramais ūdens, skaidroja Gerhards.

Ir noņemtas nepieciešamās analīzes un pirmie rezultāti tiek gaidīti rīt vai parīt un visus rezultātus plānots saņemt vēlākais līdz nedēļas beigām, norādīja ministrs.

VARAM ir saņēmusi atbildi no Zviedrijas vides dienesta, kuri pauduši gatavību iesaistīties šī gadījuma izmeklēšanā un sniegt atbalstu. Iepriekš izskanējis, ka attiecīgie atkritumi varētu būt ievesti no Zviedrijas.

Kā ziņots, 18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez Valsts vides dienesta atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Degušajā teritorijā saimnieko SIA "Prima M". VVD iepriekš skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 tonnas atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums ''Prima M'' nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli. Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1.jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24.jūnijam.

2 Komentāri


 1. z
  2017-06-27

  VVD iepriekš skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 tonnas atkritumu. ........................... 23 tonnas un 23 tūkstoši tonnu, mērot gastronomiskajās vienībās jau laikam ka tas pats vien sanāks, bet smieklīgi pat muļķu zemei tērēt ļimonu 23 tonnu sadegušu atkritumu savākšanai... vai nu tā mēslotava valdībai ļoti tuvu stāv vai arī te kāds jau uz tā rēķina grib miljonāros ierakstīties...

 2. Valdis Āboliņš
  2017-06-27

  Visur žurnālisti jauc informāciju arī TV. Liekas tomēr ir atšķirība starp 23 tonnām un 23 tūkstoš tonnām. Žurnālisti bieži vien jauc miljonus ar miljardiem, jo skolā matemātiku nemācījās.

Tavs komentārs par rakstu: