• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dūmu detektors darbībāIespējams, detektors kādu glābs arī no nelaimes. Foto: doityourself.com

Ugunsgrēka detektors jūs glābs. Ja ne no uguns, tad no soda

Jaunā gadā spēkā stājušies noteikumi, kas  visu mājokļu īpašniekiem un/vai īrniekiem uzliek par pienākumu  uzstādīt dūmu detektorus. Par šīs prasības ignorēšanu draud naudassods. Pagaidām vēl spēkā esošajā Administratīvo pārkāpumu kodeksā par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu paredzēts naudas sods: fiziskajām personām – no 30 līdz 280 eiro, juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

1. janvārī spēkā stājušies Ugunsdrošības noteikumiem paredz, ka pilnīgi viss dzīvojamais sektors – tostarp padomju gados uzceltie mājokļi – obligāti jānodrošina ar ugunsgrēka detektoru. Taču, kā jau šajā valstī ierasts, šā “pasākuma” finansējums atstāts pašu mājsaimniecību ziņā.

Pēc noteikumu stāšanās spēkā ugunsdzēsēji dzīvokļos masveida reidus nerīkošot un iedzīvotājus par brīdināšanas ierīču nepirkšanu nesodīšot. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau iepriekš ir paziņojis, ka “normas ieviešana nav domāta, lai radītu jaunu sodīšanas iespēju, bet kā instruments, lai mudinātu iedzīvotājus padomāt par savu drošību”. Taču atgādinu, ka nekādi ugunsdzēsēju solījumi nespēs novērst represijas, ja politiķiem sagribēsies ar naudas sodu palīdzību papildināt valsts budžetu.

Interneta veikalos dūmu detektori maksā, sākot no 5 līdz pat 90 eiro. Detektori arī plaši pieejami gan specializētajos ugunsdrošības veikalos, gan arī saimniecības preču veikalos, to cena ir no aptuveni 5 līdz 60 eiro. Dārgākie modeļi, piemēram, var nodot brīdinošu signālu uz dzīvokļa iemītnieka mobilo telefonu. Detektoriem ir dažādas baterijas, dažiem tās jāmaina regulāri, dažiem retāk, ir tādi, kuri darbojas desmit gadus, bet pēc tam jāmaina kopā ar visu detektoru. Skaņas signāls dūmu detektoriem vienāds, un skaļums ir 85 decibeli. Dūmu detektors regulāri ir jātīra, jāpārbauda, vai nav beigusies baterija, uz brīdi ieslēdzot testa režīmu.

Tavs komentārs par rakstu: