• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Boriss DžonsonsUK premjerministrs Boriss Džonsons: Lielbritānijai ir jāatbrīvo savs potenciāls! Foto: F.Augustein/picture alliance/AP Photo/DW

UK pret EU: briti sevi pasludina par «galvenajiem»

Apvienotās Karalistes (United Kingdom, UK)  valdība 27. februārī izplatīja paziņojumu (sīkāk par to, piemēram, šeit), ka gaidāmajās sarunās par turpmākajām ekonomiskajām attiecībām ar Eiropas Savienību (European Union, EU) negrasoties ievērot bloka noteikumus un jūnijā pārtraukšot sarunas, ja līdz tam laikam nebūs panākts „kompromiss”.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Principā tas nav pārsteigums, jo šādu attieksmi britu valdība ir paudusi jau kopš 1. februāra, kad sākās „brexit” process. Tā ārlietu ministrs Dominiks Rābs (Dominic Raab) 2. februārī raidorganizācijai BBC norādīja, ka pēc „breksita” briti negrasās nevienu savu lēmumu saskaņot ar ES noteikumiem”.

Par spīti tam, ka Lielbritānijas  sarunu mandātā norādīts, ka Londona līdz gada beigām vēloties vienoties par attiecībām, „balstoties uz draudzīgu un līdzvērtīgu sadarbību”. Faktiskā UK valdības attieksme gan visai nepārprotami demonstrē, kuru no pusēm briti šajās sarunās uzskata par „galveno”.

ES dalībvalstu ministri 25. februārī apstiprināja nostādnes gaidāmajām tirdzniecības sarunām ar Lielbritāniju, tajās norādot, ka Londonai vajadzētu pielāgot savus standartus, ja tā vēlas turpināt veikt brīvu preču tirdzniecību bloka vienotajā tirgū. Taču  Lielbritānija paziņojusi, ka šī prasība „apgāž visu „breksita” jēgu” un UK neesot nekādu problēmu iespējamās EU noteiktās tirdzniecības barjeras uzskatīt par upuri valsts atbrīvošanai no „Briseles diktāta”.

Tavs komentārs par rakstu: