• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ukrainas karte apbērta ar labībuUkraina drīz dosies glābt nabadzīgās valstis no bada. Foto: Reuters

Ukraina, Krievija, Turcija un ANO paraksta līgumu par Ukrainas graudu eksporta atjaunošanu

Turcijā parakstīta vienošanās par graudu eksporta atsākšanu no Ukrainas ostām ziņoReuters”.     

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Dokuments paredz apsolījumu, ka abas puses neuzbruks kuģiem un ostām, no kurām graudus izved. No trim Ukrainas ostām Melnajā jūrā – Odesas, Dienvidu un Čornomorskas – izvedīs 5 miljonus tonnu graudu. Tas notiks 120 dienās, bet kuģus inspicēs Turcijas ostās. Sūtījumu drošību uzraudzīs visu pušu pārstāvji, kas atradīsies Stambulā. Apvienotā komandcentra organizēšana prasīs trīs līdz četras nedēļas, un ar pilnu jaudu graudi reāli tiks transportēti tikai augusta otrajā pusē.

Līguma parakstīšanas ceremonijā Ukraina un Krievija katra atsevišķi ar Turciju un ANO parakstīja identiskus līgumus. Klātesošais Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) teica, ka Turcijai līdz pārtikas krīzes atrisināšanai ceļš bijis grūts un garš. Savukārt ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs (António Guterres) vienošanos raksturoja kā cerību signālu un pateicās visām sarunās iesaistītajām pusēm.

Pirms vienošanās parakstīšanas Ukraina paziņoja, ka to parakstīs tikai ar Turciju un ANO, noraidot jebkādus tiešus darījumus ar Krieviju, bet Ukrainas prezidenta palīgs Mihailo Podoļaks (Михайло Подоляк) brīdināja par Ukrainas militāru atbildi uz jebkādām provokācijām no Krievijas puses, norādot, ka nedz Krievijas kuģi, nedz šīs valsts pārstāvji netiks ielaisti Ukrainas ostās, kuras izmantos graudu eksportam.

Tavs komentārs par rakstu: