• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ukrainas premjerministrs Volodimirs GroismansUkrainas premjerministrs Volodimirs Groismans uz brīdi bija "piemirsis", kuras valstis ar Ukrainu draudzējas. Foto no: Facebook

Ukraina svītro Latviju un vēl trīs valstis no sava «ārzonu saraksta»

Ukrainas valdība trešdien nolēma izslēgt Latviju, Igauniju, Ungāriju, Maltu un Gruziju no pašu sastādītā un pieņemtā “ārzonu saraksta”, kurā šīs valstis bija iekļautas kopš 2018. gada sākuma.

Protestējot pret Latvijas iekļaušanu šajā sarakstā, Ārlietu ministrija otrdien iesniedza Ukrainai notu. Arī Igaunijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka gatavojas iesniegt Ukrainai notu. Latvija uzskata, ka sākotnējā situācija izveidojās, nepareizi interpretējot Latvijas jauno nodokļu regulējumu, kas paredz 0% nodokli reinvestētajai peļņai. Taču tā nav vērtējama kā beznodokļu sistēma, jo Latvijā par dividendēm ir jāmaksā nodokļi.

“Mēs pastāvīgi vērojam dažādu valstu nodokļu sistēmas un veidojam prasību sarakstus Ukrainas kompānijām, kuras strādā ar šīm valstīm, lai tās atskaitītos par savu peļņu un tā tālāk. Nesen valdība pieņēma lēmumu, kura [projektu] iesniedza Finanšu ministrija, par šī saraksta paplašināšanu. Tajā tika iekļautas Igaunija, Latvija, Gruzija, un mūsu partneri bija nobažījušies par šo jautājumu. Tā kā šis jautājums ir ļoti jūtīgs mūsu parteriem, mēs šodien pieņemsim lēmumu, lai atceltu šīs prasības Igaunijai, Latvijai, Gruzijai,” valdības sēdē teica Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans (Володимир Гройсман).

Pēc tam Ukrainas Ministru kabinets (Кабінет міністрів) pieņēma lēmumu par Latvijas, Igaunijas, Ungārijas, Maltas un Gruzijas svītrošanu no sava “ārzonu saraksta”.

Tavs komentārs par rakstu: