• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Volodimirs Zeļeņskis un Petro PorošenkoVolodimirs Zeļeņskis un Petro Porošenko. Kolāža: glavred/glavcom.ua

Ukrainas izvēle: starp «žonglieri» un «klaunu»

Kā pareģoja lielum lielais vairākums ekspertu, Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā neviens no kandidātiem nav ieguvis vairākuma atbalstu. Nekāds pārsteigums nav arī kandidāti, kas sacentīsies vēlēšanu otrajā kārtā: atbilstoši provizoriskajiem rezultātie tie ir pašreizējais prezidents Petro Porošenko (Петро Порошенко) un šovmenis un komiķis Volodimirs Zeļeņskis (Володимир Зеленський).    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Varbūt tikai nedaudz pārsteidz gandrīz divkāršā balsu starpība, ko Ukrainas vēlētāji ir nodevuši par abiem kandidātiem – Zeļeņskis ir saņēmis vairāk nekā 30%, bet Porošenko – nepilnus 17% vēlētāju atbalsta. Zīmīgi, ka par Porošenko ir balsojuši vairāk nekā 40% no ārvalstīs dzīvojošajiem Ukrainas pilsoņiem.

Trešajā vietā ar apmēram 13% ir palikusi partijas “Батьківщина” līdere Jūlija Timošenko (Юлія Тимошенко), kura jau vēlēšanu kampaņas laikā paziņoja, ka otrajā kārtā atbalstīs Zeļeņski. Politikas vērotāji gan šaubās, vai aiz svītras palikusī Timošenko varēs Zeļeņskim kaut cik nopietni palīdzēt.

Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā piedalījās tikai trešdaļa (33,23%) balsstiesīgo pilsoņu. Atbilstoši pastāvošajiem noteikumiem prezidentu vēlēšanu otrajai kārtai jānotiek 21. aprīlī.    

Tavs komentārs par rakstu: