• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ukrainas un Igaunijas karogi pie viena portālaUkraina un Igaunija - draugi uz mūžiem! Foto no: baltnews.ee

Ukrainas «pateicība» Baltijai: Latvija un Igaunija tiek pielīdzināta «ārzonām»

Ukraina iekļāvusi Latviju un Igauniju savā “nodokļu patvēruma” jeb “ārzonas” valstu sarakstā. Lēmums par to spēkā stājies 2018. gada sākumā un nozīmē, ka Ukrainas uzņēmumiem, kas iegādājas preces un pakalpojumus no Latvijas un Igaunijas, ienākuma nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 30% apmērā ir jāsamaksā nekavējoties, bet uzņēmumu un banku uzraudzība kļūst krietni stingrāka.

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers (Sven Mikser) apgalvo, ka Igaunija Ukrainas sarakstā esot iekļauta “kļūdas dēļ”, jo Ukrainas valdība neesot “pareizi sapratusi Igaunijas Ienākuma nodokļa likumu”. Viens no iemesliem iekļaušanai sarakstā ir tas, ka attiecīgajā valstī uzņēmumu ienākumu nodoklis ir par pieciem procentiem zemāks nekā Ukrainā. Tomēr Igaunijā ieviestais 20% nodoklis dividenžu sadalei ir pat vēl augstāks nekā Ukrainā.

Tomēr versiju par “kļūdu” liek apšaubīt tas, ka Ukrainas valdība lēmumu 22 valstis, tostarp Latviju un Igauniju, iekļaut starp tām jurisdikcijām, kuras Ukraina uzskata par “nodokļu patvēruma” valstīm, pieņēma vēl pērnā gada 27. decembrī. Turklāt nav ziņu par to, vai Ukrainai draudzīgās Baltijas valstis par šiem plāniem vispār tika informētas.

Igaunijas vēstnieks Ukrainā Gerts Antsu (Gert Antsu) atzīst, ka šāds Ukrainas lēmums ietekmēs visus 402 Igaunijas uzņēmumus, kas eksportē uz Ukrainu.

Par Latvijas amatpersonu reakciju uz šo Ukrainas valdības “draudzīgo” rīcību pagaidām nekas nav zināms.

Tavs komentārs par rakstu: