• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skolnieciņš ar nodurtu galvuDārgās dāmas, kad viņš pacels savas acis, vai spēsiet tajās ieskatīties? Foto no: heraldscotland.com

Un kas būs ar skolnieciņiem, jaukās dāmas?

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uztur spēkā prasību par ministres Ilgas Šuplinskas demisiju. Labi, lai tā būtu. Un priecājas par to, ka  izdevies ar ministri vienoties par algu nesamazināšanu skolu zema līmeņa dēļ.

Dzintars Zaļūksnis

Jums pašām tas nešķiet, maigi izsakoties, mazliet dīvaini, dārgās izglītības funkcionāres? Bez šaubām, ministres un LIZDA domstarpībās es esmu jūsu, pedagogu, pusē.

Bet, sasodīts, vai varat man atbildēt uz vienkāršu jautājumu: KURŠ BŪS SKOLNIECIŅU PUSĒ? Jā, jā, to jauno cilvēku, kuri pēc dažiem gadu desmitiem pārņems šo valsti savā pārziņā – un vadīs to atbilstīgi saprašanai, ko mūslaikos – vienalga, kovida vai šmovida dēļ – viņos ieliks/neieliks skola.

Apsveicami, ka izgIītības un zinātnes ministre Šuplinska, ļaujoties LIZDA spiedienam, ir apsolījusi nākamgad skolotāju atalgojumu nodrošināt 100% apmērā. Taču šai medaļai ir otra, ārkārtīgi nepievilcīga puse: proti, ko lai ar šo vienošanos iesāk jaunie cilvēki, kuru zināšanās iecirstos robus neviens negrasās kompensēt? Un vai kompensācija maz iespējams?

Ja par bērnu un jauniešu nepietiekamām zināšanām neatbild pedagogi,– tad kas par to atbildēs? Tieši tā, tas ir jautājums jums, Šuplinskas kundze!

Ja varat, atbildiet kopā ar savu komandieri Krišjāni Arturu Kariņu, varat paaicināt talkā savus saimniekus, kuru kovidplānus jūs pašlaik tik uzticami pildāt. Atbildiet! Ja spējat...    

Tavs komentārs par rakstu: