• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Magdalēna Andešsone tribīnēMagdalēnai Andešsonei nebūs viegli, nudien, nebūs! Foto: npr.org

Un vēlreiz Andešsone!

Zviedrijas parlaments (Riksdag) 29. novembrī valsts premjerministres amatā atkārtoti apstiprinājis Magdalēnu Andešsoni (Magdalena Andersson). Pirmo reizi par valdības vadītāju viņa kļuva pirms piecām dienām, taču pēc dažām amatā pavadītām stundām demisionēja, jo koalīciju pameta Vides partija (Miljöpartiet de Gröna). 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tagad Andešsone tomēr kļūs par Zviedrijas 34. premjerministri un pirmo sievieti premjerministri Zviedrijas vēsturē.

Zviedrijas likumi nosaka, ka premjerministra amata kandidāta apstiprināšanai nav nepieciešams parlamentāriešu balsu vairākums. Galvenais, lai vairākums nebalsotu pret kandidātu. Par premjeres apstiprināšanu nobalsoja 101 deputāts, 173 balsoja pret, bet 75 deputāti atturējās – pietrūka tikai divu balsu, lai Andešsones kandidatūra tiktu noraidīta.

Andešsone jau 30. novembrī gatavojas iepazīstināt ar nākamās valdības sastāvu. Paredzams, ka pēc 15 gadu pārtraukuma Zviedrijā atkal būs tikai Sociāldemokrātu partijas (Sveriges Socialdemokratiska arbetarparti) pārstāvēta valdība. Tā kā šī būs izteikta mazākuma valdība, jebkuru turpmāko lēmumu pieņemšanai būs nepieciešamas sarunas par atbalstu arī no citām politiskajām partijām. Sociāldemokrātiem ir tikai 100 no 349 deputātu vietām Zviedrijas parlamentā.

Tavs komentārs par rakstu: