• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Igauņu mūziķu grupaIgauņu mūziķi, kas koncertēs Pēterbaznīcā. Publicitātes foto:

Urmass Sisaks koru koncertā Pēterbaznīcā

27. decembrī, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu aicina igauņu mūziķi – Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus, jauktais koris Tarbatu, Tartu Tautas universitātes jauktais koris, Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), solisti un diriģents Lauri Brēde. Koncertā piedalīsies arī komponists Urmass Sisasks (Urmas Sisak).

Pazīstamā igauņu komponista Sisaska “Ziemassvētku oratorija” (1992) priekpilni slavina Dievu un vēsta par Jēzus dzimšanu. Komponists oratorijā pilnībā neseko liturģiskajiem kanoniem, bet lielākā daļa tekstu ir no liturģiskās mesas. Prieka un Ziemassvētku līksmes noskaņu oratorijā palīdz radīt atsauces uz gregoriāņu, baroka un mūsdienu mūzikas stiliem.

Līdzās koncerta centrālajam opusam – Sisaska “Ziemassvētku oratorijai” – skanēs arī citu igauņu komponistu un pasaules klasiķu Ziemassvētku mūzika.

Koncertu diriģēs viens no zināmākajiem Igaunijas koru kustības pārstāvjiem, daudzu koru dibinātājs un vadītājs Lauri Brēde (Lauri Breede). Oratorijas atskaņojumā piedalīsies Karmena Puise (Karmen Puis, soprāns) un Simo Brēde (Simo Breede, baritons) – teātra Vanemuine vadošie solisti. Koris apvienos dziedātājus no trim kolektīviem. Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus darbojas jau 60 gadu, tā dibinātājs bija Tartu diriģents un pedagogs Rolands Lāsmē (Roland Laasmäe, 1922-1975). Senas draudzības saites kori Gaudeamus saista ar Rīgas vīru kori Absolventi. Kori Tarbatu pirms gandrīz 40 gadiem dibināja pazīstamais zēnu koru diriģents Uno Uiga (Uno Uiga, 1925-2017). Tartu Tautas universitātes jauktais koris tapis 2008. gadā, un to Latvijā saista muzikāla draudzība ar Latvijas Mākslas akadēmijas jaukto kori Senais kalns.

Koncertā piedalīsies arī Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), kura vadītājs Tomass Petersons (Toomas Peterson) šim koncertam aranžējis Sisaska „Ziemassvētku oratoriju”.

Biļetes iepriekšpārdošanā Rīgas Sv.Pētera baznīcas kasē. Biļešu cenas 3.00 EUR (pieaugušajiem); 2.00 EUR (studentiem); 1.00 EUR (skolēniem).

Tavs komentārs par rakstu: