• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nils Ušakovs ar kaķiemKādu brīdi mierīgs var justies gan Nils Ušakovs, gan Muris un Kuzja. Publicitātes foto: Rīgas dome

Ušakovs apsteidz opozīciju un pats gādā, lai Rīgas dome viņu ievēl vēlreiz

Kamēr Vidzemes priekšpilsētas tiesa 14. decembra vakarā ilgi domāja un lēma, vai SIA “Rīgas satiksme” līdz šim nemainīgajam (kopš uzņēmuma dibināšanas 2003. gadā), bet nule atlaistajam valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājuma piemērot apcietinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sasauca domes ārkārtas sēdi, lai pārliecinātos, vai viņam joprojām ir domes deputātu vairākuma atbalsts.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Taisnības labad jāsaka, ka Ušakovs lielā mērā bija spiests rosināt pats sev uzticības balsojumu – Rīgas domes opozīcija bija sākusi vākt parakstus, lai šādu procedūru iniciētu “no apakšas”. Beigās opozicionāri tā apvainojās, ka balsojumā nepiedalījās, ļaujot vairākumam visu nokārtot bez problēmām un garas runāšanas.  

Tagad Ušakovs var justies mierīgāls: pašvaldības deputātu vairākums apstiprināja, ka viņš joprojām ir Rīgas mērs. Diezin vai rezultāts būtu citāds arī tad, ja balsošana būtu notikusi pēc opozīcijas pieprasījuma un tajā būtu piedalījušies visi deputāti. Tomēr arī par formalitāti to nevar īsti uzskatīt: tagad būs vajadzīgs ļoti nopietns iegansts, lai vēlreiz mēģinātu “gāzt” Ušakovu.         

“Bemhena lieta” šim mērķim vairs nav derīga, lai arī tiesa galu galā nolēma KANB lūgumu apmierināt un bijušā “Rīgas satiksmes” šefa debesis iekrāsot rūtainas.

Tavs komentārs par rakstu: