• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Lūka/LETA

Ušakovs šovasar Rīgā paredz "velorevolūciju"

LETA

Iezīmējot jaunas velojoslas un rīkojot sociālās kampaņas satiksmes dalībnieku savstarpējas sapratnes veicināšanai, Rīgā šovasar tiks sākta "velorevolūcija", uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

"Rīgā pēc būtības šogad notiks velorevolūcija, un tas būs tikai sākums. Šogad sāksim reāli zīmēt velojoslas pilsētas centrā, lai velosipēdisti varētu izbraukt pa pilsētas centru pa velojoslām - vairs nevajadzēs izmantot ietves vai vingrot pa brauktuvēm. Tas ir ļoti svarīgs solis. Paldies Tomam Kokinam, kurš pirms gada iedvesmoja Rīgas pašvaldības darbiniekus, cik vispār var iedvesmot pašvaldības pārstāvjus. Rezultāts šogad būs, līdz ar to revolūciju sāksim un arī turpināsim," šodien, atklājot Rīgas Velo nedēļu, sacīja Ušakovs.

Arhitekts un pilsētplānošanas speciālists Toms Kokins pauda prieku, ka riteņbraucēji kā kopums beidzot ir sadzirdēti un veidojas konstruktīvs dialogs gan ar Rīgas domi, gan Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), gan Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Viņš norādīja, ka patlaban darbs ir iedalāms divās daļās, proti, "ugunsgrēka dzēšana" ir īsie un ātrie pasākumi, kas tiks realizēt jau šovasar - velojoslas Lāčplēša, Elizabetes un Dzirnavu ielas posmos. Savukārt paralēli tiek strādāts pie tā, lai izstrādātu vienotu un centralizētu vīziju Rīgas pilsētai, kā attīstīt velotransportu nākotnē ilgtermiņā.

"Ja šobrīd velobraucēju īpatsvars no visiem pilsētniekiem ziemas sezonā ir 3-5%, bet vasaras sezonā - ap 13-14%, tad 2020.gadā mēs vēlētos redzēt vismaz 20% rīdzinieku uz velosipēdiem. Tas nav skaitlis skaitļa pēc, bet kontekstā ar visu pilsētas mobilitātes sistēmu," skaidroja Kokins.

Tavs komentārs par rakstu: