• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vēlēšanu kalendārsNeaizmirstiet vēlēšanu datumu! Foto: CVK

Uz 13. Saeimu saposušies 16 numurēti saraksti

13. Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) pieteikti un reģistrēti 16 partiju un apvienību saraksti, no kuriem uz 100 deputātu vietām kandidē kopumā 1470 pretendenti.

Ar pirmo numuru 6. oktobra vēlēšanās startēs Latvijas Krievu savienība, tika noskaidrots CVK rīkotajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē.

Pirmais kārtas numurs dod tiesības atrasties vēlēšanu zīmju komplekta, kas tiek izsniegts vēlētājiem izvēles izdarīšanai, augšpusē.

Ar otro numuru startēs Jaunā konservatīvā partija, ar trešo – "Rīcības partija", bet ceturtais numurs Saeimas vēlēšanās būs nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK.

Piekto kārtas numuru izlozējusi partija "Progresīvie", sesto – Latvijas centriskā partija,

septītais numurs ticis partiju apvienībai "LSDSP/KDS/GKL", astotais – partijai "No sirds Latvijai", devītais – partijai "Saskaņa", desmitais – partiju apvienībai "Attīstībai/Par!".

Latvijas Reģionu apvienība izlozējusi 11. numuru, "Latviešu nacionālisti" – 12. kārtas numuru, bet 13. numurs ticis partiju apvienībai "Jaunā Vienotība".

Ar 14. numuru vēlēšanās startēs "Par Alternatīvu", 15. numurs būs partijai "KPV LV", bet pēdējais kandidātu saraksts vēlēšanu biļetenu komplektā ar 16. numuru būs Zaļo un zemnieku savienība.

Šajām vēlēšanām reģistrēti par trim partiju sarakstiem vairāk nekā 2014. gadā 12. Saeimas vēlēšanām. 13. Saeimas vēlēšanām iesniegtajos kandidātus sarakstos kopā pieteikti 1470 deputātu kandidāti, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 deputātu kandidātu. Salīdzinot ar iepriekšējām, 12. Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits palielinājies – 2014. gadā Saeimas vēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.

Lielākā daļa – 68,3% – kandidātu ir vīrieši. Visu kandidātu vidējais vecums ir 46,6 gadi. Jaunākais deputāta amata kandidāts ir 21 gadu, bet vecākais – 88 gadus vecs.

Gandrīz divas trešdaļas – 66,5% – kandidātu ir latvieši, bet 27% savu tautību nav norādījuši.

Vairāk par trešdaļu kandidātu – 37,2% – dzīvo Rīgā, bet desmit pretendentiem uz deputātu vietām dzīvesvietas Latvijā nav.

1 Komentāri


 1. Ēriks Rozencveigs
  2018-08-17

  Kur paliek ŠODIENA? Nav ne KANDIDATU SARAKSTI, ne PARTIJU PROGRAMMU! BĒDĪGI!!!

Tavs komentārs par rakstu: