• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Boriss Džonsons pie premjera rezidences durvīm Dauningstrītā 10Boriss Džonsons pie premjerminitra rezidences durvīm Dauningstrītā 10. Foto: Getty Image

«Uz saulaino tāli» britus vedīs Boriss Džonsons

Ārā no Eiropas Savienības (ES) un vispār “uz saulaino tāli” Lielbritānijas tautu acīmredzot vadīs viens no skaļākajiem Terēzas Mejas (Theresa May) kritiķiem, ekscentriskais politiķis Boriss Džonsons (Boris Johnson). Tas noskaidrojies 23. jūlijā, Konservatīvajai un unionistu partijai (Conservative and Unionist Party) jeb torijiem par savu līderi izvēloties tieši Džonsonu (šeit).    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

159 320 toriju partijas biedru pa pastu tika lūgti izteikt viedokli par nākamo līderi. Aicinājumam atsaucās 87.4% uzrunāto. Džonsonam tika atdotas 92 153 balsis, bet viņa pretiniekam, pašreizējam ārlietu ministram Džeremijam Hantam (Jeremy Hunt) nācās samierināties ar divreiz mazāku atbalstu – 46 656 balsis.

Atbilstoši Apvienotās Karalistes politiskajām tradīcijām Džonsons automātiski kļūst par Lielbritānijas premjerministru un jau 24. jūlijā šajā amatā nomaina Meju, kurai nācās atkāpties pēc tam, kad viņa nespēja pārliecināt parlamenta deputātus atbalstīt smagās sarunās ar Briseli panākto Breksita (Brexit) vienošanos.

Džonsons paziņoja, ka uzskata par lielu godu un privilēģiju tikt ievēlētam par toriju līderi, kā arī apliecināja cieņu savam konkurentam Hantam, nodēvējot viņu par "lielisku ideju avotu" un solot aizņemties dažas no tām.

Gandrīz tūdaļ pēc rezultātu publiskošanas Džonsonu apsveica ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump), savā twitter kontā ievietojot: “Viņš būs varens!” (He will be great!)  

Topošais premjerministrs solīja, ka pabeigs breksitu līdz šā gada 31. oktobrim, piepildot to ar “jaunu garu mēs varam” (new spirit of can-do). Jau tuvāko dienu laikā viņš izveidošot savu komandu un nekavējoties sākšot darbu.

Tavs komentārs par rakstu: