• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Angela Merkele un migrantiAngela Merkele un "viņas" migranti. Kolāža no: derwaechter.net

Uz Vāciju «aizbēgušos» migrantus Merkele dzīs atpakaļ uz Latviju

Lai cik dedzīgi Latvijas politikāņi vēl Laimdotas Straujumas laikos gribēja saņemt naudiņu uz Dievzemītē uzņemot patvēruma meklētāju rēķina, Latvijas realitāte izdarījusi savas korekcijas: dzīves apstākļi mūsu valstī pat no karadarbības zonām aizbēgušajiem migrantiem ir izrādījušies pārāk skarbi, un pēc bēgļa statusa iegūšanas lielākā daļa no viņiem ir pārcēlušies uz komfortablāku vidi, tostarp Vāciju.

Līdz šim tas viņiem ir beidzies bez negatīvām sekām. Taču nu migrantu plūdi Eiropā ir izrādījušies tik milzīgi, ka Eiropas Savienība (ES) pamazām atsakās no cilvēktiesību un humānisma principiem, jo to ietvaros migrantu problēmu, izrādās, nav iespējams atrisināt.

Tāpēc Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), kuru iecietība pret migrantiem bīda arvien tuvāk amata zaudēšanai, ir  panākusi 14 valstu piekrišanu operatīvi uzņemt atpakaļ migrantus, kas mēģina iekļūt Vācijā no citām ES valstīm.

Šāda vienošanās panākta ar Latviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Ungāriju, Poliju, Čehiju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu, Nīderlandi un Portugāli.

Vēstulē koalīcijas partiju līderiem kanclere norādījusi, ka tos patvēruma meklētājus, kuri iepriekš reģistrēti kādā citā ES dalībvalstī, būs jānogādā lielākos “bāzes centros”, kas tiktu izveidoti pie Vācijas robežām, lai veiktu migrantu izvērtēšanas procedūras.

Domstarpības migrācijas jautājumā starp Merkeli un iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu (Horst Seehofer), kas pārstāv kancleres vadīto kristīgo demokrātu (Christlich Demokratische Union Deutschlands,CDU) Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (Christlich-Soziale Union in Bayern, CSU), radījušas nopietnas bažas par Vācijas koalīcijas valdības stabilitāti.

Zēhofers Merkelei tika devis laiku līdz jūnija beigām, lai rastu kādu risinājumu nelegālās imigrācijas apturēšanai, pretējā gadījumā solot vienpusējā kārtā, izmantojot savas ministra pilnvaras, dot rīkojumu sākt apturēt daļu patvēruma meklētāju uz Vācijas robežas. Daudzi CDU biedri atzinuši, ka gadījumā, ja Zēhofers vienpusēji ķertos pie savas ieceres īstenošanas, Merkelei nāktos viņu atbrīvot no ministra amata. Tas savukārt varētu novest pie 70 gadus pastāvējušās CDU un CSU alianses sabrukuma, kā rezultātā Merkeles valdība zaudētu parlamentāro vairākumu.

Tad atliktu divi ticami scenāriji – vai nu Merkele turpinātu vadīt mazākuma valdību, vai arī nāktos izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas.

Tavs komentārs par rakstu: