• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kultūras ministre Dace MelbārdeTas ir pilnīgi pieļaujams kadrs no Dziesmu svētkiem. Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Uzmanību! Dziesmu svētkos «zīmēties» drīkst tikai koalīcijas politiķi!

Kā jau Latvijā ierasts, priekšvēlēšanu laikā sāk pilnā sparā darboties Viņa Augstība Administratīvais Resurss, kas ir viens no izšķirošajiem faktoriem koalīcijas partiju varas atražošanā. Izņēmums nav arī Dziesmu svētki, kuros, protams, runas teiks un citādi “tautā nāks” gan kultūras ministre, gan Ministru prezidents, gan Valsts prezidents, gan Saeimas priekšsēdētāja, gan Rīgas domes priekšsēdētājs – visi konkrētu, varai piederīgu partiju pārstāvji.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Lai viņu “zīmēšanās” notiktu pēc iespējas efektīgāk un efektīvāk, Drošības policija (DP) brīdina, ka šajā ziņā necietīs “nepiederošu” partiju iejaukšanos. Tāpēc DP savlaicīgi ir izplatījusi informācija, ka “atsevišķas personas vai personu grupas varētu vēlēties izmantot gaidāmo XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku norisi kā platformu individuālas atpazīstamības un popularitātes gūšanai, tajā skaitā saistībā ar rudenī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām”.  Interesantākais, ka amatpersonas atzīst: DP dienesta rīcībā neesot ziņu par “konkrētām provokācijām saistībā ar gaidāmo Dziesmu un deju svētku norisi”. Un rādītāji pēkšņi tiek “pārbīdīti” uz terorismu – sak, terorisma draudu līmenis Latvijā patlaban esot zems, un DP rīcībā esošā informācija neliecinot par nepieciešamību šo līmeni pašlaik paaugstināt. Tā gan, Artusa Kaimiņa bļaustīšanās vai ārpussistēmas partiju plakātiņi diezin vai varētu tikt traktēti kā terorisma drudi.    

Tāpat kā jebkurā citā masu pulcēšanās pasākumā, arī saistībā ar šo svētku norisi DP identificē “atsevišķus riskus”, par kuriem drošībnieki esot informējuši arī svētku organizēšanā iesaistītās institūcijas un dienestus. Un re!!! DP “identificētie riski” saistīti galvenokārt “ar atsevišķu personu vai personu apvienību iespējamu vēlmi izmantot gaidāmos svētkus kā platformu individuālas atpazīstamības un popularitātes gūšanai, tajā skaitā saistībā ar rudenī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām”!!! Tie tad arī ir tie “teroristiņi-sabotāžnieciņi”. Un, lai tas viss izklausītos gana nopietni, tūdaļ tiek piesaukts Pūķins, kuram mūsu Dziesmusvētki, skaidra bilde, ir kā bullim sarkani pantaloni. Proti, pēkšņi var izrādīties, ka smalki iefiltrētie naidnieka aģenti “tūldaliņ tagadiņ” ritmā sāk lēkāt kazačoku vai, labi ieklausoties, kopkora otrie basi “līīīgo, līīīgo” vietā velk “ēto-ģēēņ-pobēēēdi...”*  

Nu, neesot iespējams izslēgt Krievijas informatīvās ietekmes pasākumus pret Latviju, DP filozofē un uzsver, ka “Latvijas valsts, Latvijas simtgades un ar to saistīto notikumu diskreditācija ir bijis viens no sistemātiski lietotajiem virzieniem Krievijas izmantoto informācijas resursu izplatītajā propagandā”.

Bet, vella milti, tā jau pavisam cita opera, un beigu beigās sanāk tāds kā auzu sviests ar ķīseli! Kaimiņa un pārējo svētkos “nepieļaujamo” politiķu vietā vietā es apvainotos par to, ka viņi visi automātiski tiek pielīdzināti teroristiem, diversantiem un Kremļa stabulīšu pūtējiem.  

Tomēr, varu derēt, neviens neapvainosies, jo mūspusē publikai liekas taisnīgi, ka svētkos drīkst reklamēties tikai tie, kas to tēriņus seguši ar nodokļu maksātāju naudu.

* ēto-ģēēņ-pobēēēdi... – krievu: это день победы, tā ir uzvaras diena.

Tavs komentārs par rakstu: