• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris Pūce lasa monologuJuris Pūce "apstrādā" kurzemniekus. Foto no: kurzemnieks.lv

Uzskatot, ka Pūce nespēj kvalitatīvi veikt teritoriālo reformu, LPP pieprasa viņa demisiju

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ārkārtas sēdēs biedrības priekšsēdis Gints Kaminskis paziņoja, ka LPS nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim A. Kariņam aicinājumu pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pašvaldību savienības ārkārtas sēdē rosināts premjera pakļautībā veidot darba grupu, kas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārņemtu administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu.

LPS priekšsēža vietnieks no novadiem, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis skaidroja, ka VARAM vajadzētu reformas karti saistīt ar pakalpojumu sniegšanu, tomēr tas nav noticis. Savukārt Ādažu novada domes priekšsēdētājs, Pierīgas pašvaldību apvienības vadītājs Māris Sprindžuks pauda neizpratni, “kāpēc jāsāk ar karti, nevis būtiskajām lietām”.

Kaminskis pārmeta Pūcem, ka “par pašvaldībai atbildīgais ministrs nesarunājas”, tostarp rīkojot pašvaldību konsultācijas, kas esot bijis ministrijas “monologs”.

Viens otrs LPP biedrs pat ierosinājis sniegt prasību vērsties Satversmes tiesā.

Tomēr iespēja, ka K.A.Kariņš nostāsies vietvaru pusē, ir vairāk nekā apšaubāma: valdības vadītājs jau ir paziņojis, ka viņš pilnībā uzticas Pūcem.

Administratīvi teritoriālā reforma valstī esot nepieciešama, skaidro Kariņš, “lai sakārtotu izglītības sistēmu, nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, jo valstī ir pašvaldības, kuras nespēj to īstenot”. “Protams, ne visi ir apmierināti ar izmaiņām. Bet man ir visa uzticība Pūcem, ka viņš reformu novedīs līdz galam,” cieti pauž Kariņš.

Tavs komentārs par rakstu: