• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Taromāts un roka ar tukšu pudeliTaromāti daudzās Eiropas valstīs jau sen ieņēmuši būtisku vietu patērētāju sadzīvē. Foto no: daugavpils.lv

Uzstādīti pirmie «taras pieņemšanas automāti», bet darbosies tikai no 1. februāra

Šonedēļ Latvijā sākta depozīta iepakojuma pieņemšanas automātu jeb taromātu uzstādīšana. Depozīta sistēmas ieviesēja Latvijā ir SIA “Depozīta iepakojuma operators”, bet taromātu uzstādīšanu veic Norvēģijas iepakojuma savākšanas un šķirošanas iekārtu ražotāja “Tomra Systems” grupas uzņēmums Latvijā SIA “Tomra Collection Latvia”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pirmie pieci taromāti uzstādīti “Maxima”, “Rimi”, “Mego” un “Alko Outlet” veikalos Rīgā, kā arī “Citro” veikalā Ventspilī. Līdz depozīta sistēmas darbības sākumam Latvijā paredzēts izvietot ap 800 taromātu, tajā skaitā apmēram 200 vietās taromātus plānots izvietot āra kioskos tirdzniecības vietu tuvumā. Taromātos tukšo depozīta iepakojumu varēs nodot, sākot no 2022. gada 1. februāra, kad Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma.

Lai sasniegtu mērķi par visaptveroša pieņemšanas tīkla izveidi, SIA “Depozīta iepakojuma operators” turpina līgumu slēgšanu ar tirgotājiem par taromātu nodrošināšanu un depozīta iepakojuma pieņemšanu. Pašreiz līgumi par taromātu nodrošināšanu un depozīta iepakojuma pieņemšanu noslēgti ar uzņēmumiem SIA “Maxima Latvija”, SIA “Rimi Latvia”, SIA “Elvi Latvija”, Citro zīmola pārstāvi SIA “Latvian Retail Management”, Mego zīmola pārstāvi SIA “Lenoka”, “Lats” zīmola veikalu īpašniekiem, kā arī degvielas uzpildes stacijām AS “VIRŠI-A”, SIA “Circle K Latvia”, SIA “Astarte Nafta” un AS “Viada Baltija”. Tāpat turpinās līgumu slēgšana ar “Top!” zīmola veikaliem.

Uzņēmums ir sācis arī līgumu parakstīšanu par manuālo pieņemšanas punktu izveidi nelielos veikalos un gatavo līgumu projektus slēgšanai ar depozīta iepakotājiem par depozīta iepakojuma apsaimniekošanu un laišanu tirgū.

Latvijā tiks uzstādīti triju dažādu veidu taromātu modeļi, kas paredzēti izvietošanai nelielā veikalā, vidēja izmēra veikalā un lielā veikalā, savukārt pašos lielākajos veikalos plānots izvietot pat divus lieljaudas taromātus, lai tukšo iepakojumu nodošana būtu ātra un neveidotos garas rindas. Taromāts spēs identificēt iepakojumu pēc tā formas, svara, materiāla veida un svītrkoda.

Tavs komentārs par rakstu: