• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vīrietis uzvelk medicīnisko maskuTā nav vienkārši maska. Tā ir absurda cirka nākamā atrakcija. Foto: Matthias Rietschel/Reuters

Uzvelkot «medicīnisko masku», brīvības paliekas tiek aizskalotas podā

Neērti atzīties, bet to gaidīju: komandora Krišjāņa A.Kariņa vadītā lidojošā sile uzskata, ka tās pārvaldītais aitu/aunu bars ir pietiekami izdresēts, tāpēc uzdrīkstējās jaunā koronavīrusa salīdzinoši miermīlīgo omikrona celmu izmantot, lai vēl mazliet paņirgātos par savu ganāmpulku, paziņojot, ka pagarinās ārkārtējo situāciju līdz 28. februārim.  

Dzintars Zaļūksnis

Aprēķins liekas pareizs: publiskajā telpā nav īsti dzirdami un redzami pat aizrādījumi (kur nu vēl protesti), ka Likums par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli pat valsts drošību apdraudošas katastrofas gadījumā valdībai neļauj ārkārtējo situāciju ieviest ilgāk kā uz trim mēnešiem, bet šis termiņš beidzas 11. janvārī. Patiesi, nebūsim sīkumaini – kāda šķirba, kas ierakstīts likumā! Likums taču nevarētu būt augstāks par lidojošās siles radījumu zinātniski pamatoto gribu.

Tāpēc šie radījumi ir [pamatoti] pārliecināti, ka mēs norīsim to, ko iecerējis visu varošais un drīkstošais Ministru kabinets, kurš pēc 4. janvārī notikušās Sadarbības padomes sēdes nolēma, ka “pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā” (neko nekonkretizējot un, pats par sevi saprotams, nepieminot, ka pati lidojošā sile, neviena nelūgta, Jaungada naktī atlaida skrūves) ārkārtējās situācijas režīma darbību “nepieciešams pagarināt” līdz 28. februārim. Ja valdība ceturtdien šādu lēmumu pieņems, to teorētiski varēs atcelt Saeima,– tomēr neesmu pārliecināts, vai uz planētas Parlaments šobrīd ir sastopamas saprātīgas dzīvības formas. Tieši tāpat kā uz satelītiem Ģenerālprokuratūra un Satversmes tiesa, kā arī orbitālajā stacijā Tiesībsargs.

Tāpēc varam nešaubīties, ka komandora K.A.Kariņa stūrētā sile visa nopietnībā un kapa klusumā īstenos savu “stratēģiju cīņai ar “Covid-19””, kurā uzsvars izdarīts uz trim svarīgākajiem momentiem: 1) vakcināciju (kā, sasodīts, PIESPIEST potēties spītīgos seniorus – varbūt tiešām aizturēt viņiem pensijas?), 2) ne kaut kādu, bet medicīnisku masku (vai respiratoru FFP2) nēsāšanu un 3) testēšanu, ar kuras palīdzību varētu nodrošināt turpmāku argumentāciju.

Par šādu stratēģiju ir paziņojis pats komandors, uzsverot, ka “ņemot vērā koronavīrusa jaunā paveida omikrona straujo izplatību” esot mērķtiecīgi padarīt stingrāku masku nesāšanu, bet perspektīvā (acīmredzot, kad draugi un biedri būs nogādājuši Latvijā pietiekami lielu šo eperetu kravu) ieviest respiratoru FFP2 obligātu nēsāšanu vietās, kurās ir “īpaši augsts infekcijas risks” – piemēram, sabiedriskajā transportā un pārtikas veikalos.         

Medicīnisko masku un FFP2 respiratoru valkāšanu paredzēts noteikt kā prasību nevis ieteikumu, kā tas esot bijis līdz šim. Tā viš i, tā viš i, ja nebūs prasības, tautele nepirks draugu un biedru sagādātos respiratorus ne sitama! Tāpēc atteikšanās no auduma maskām esot viena no pamata lietām lidojošās siles stratēģijā cīņā ar kovida pandēmiju, norāda komandors K.A.Kariņš. Un plats solis uz to tikšot sperts 6. janvārī.  

Šajā dienā valdība plāno izskatīt jautājumu par ārkārtējās situācijas un esošo ierobežojumu pagarināšanu līdz 28. februārim, kā arī 9 mēnešu derīguma termiņa noteikšanu sadarbspējīgajamCovid-19” vakcinācijas sertifikātam. Par to, labpatikā starodams kā mēnestiņš, ir paziņojis siles veselības kapelmeistars Daniels Pavļuts. 15. februārī tādejādi beigšoties derīguma termiņš tiem sadarbspējīgajiem cilvēkiem, kas pirms pieciem mēnešiem vai agrāk ir potēti (un nav revakcinēti) ar “Janssen” vakcīnu, vai pirms deviņiem mēnešiem un agrāk – ar citām vakcīnām.

Īpašā baudā šņukuriņu savilcis, Dr.Hipermed. Pavļuts brīdina, ka iespējami dažādi papildu apgrūtinājumi, ja kovidsituācija pasliktināsies –, bet jaunais testēšanas vilnis garantē, ka pasliktināsies!

Tāpēc vecais puika Daniels kategoriski iesaka visiem un katram “vakcinēties, revakcinēties, nēsāt kvalitatīvas maskas”, visās iespējamās vietās testēties un ievērot piesardzības pasākumus.

Nu, jūs jau sapratāt, omikrona celms ir sasodīti lipīgs, bet citām viņa īpašībām nav nekādas nozīmes. Tāpēc esiet gatavi aizskalot podā pēdējās brīvības paliekas.

1 Komentāri


 1. haralds
  2022-01-13

  obligā†os novakCionē†ājus izvadīs bez mācī†āja un glabās neiesvē†ī†ā zemē!

Tavs komentārs par rakstu: