• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Emanuels Makrons un Angela MerkeleEmanuels Makrons un Angela Merkele divatā var vienoties par viskautko. Foto: TRT World and Agencies

Vācija un Francija eirozonai grib atsevišķu budžetu, pārējās valstis nav sajūsmā

Eirozonas finanšu ministri nespēj vienoties par Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) un Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) kopīgo ierosinājumu eirozonai izveidot atsevišķu budžetu.

Makrons un Merkele ir nākuši klajā ar deklarāciju, kurā izklāstīti eirozonas reformu plāni, tostarp ideja par kopīga eirozonas budžeta izveidošanu, lai palielinātu zonas konkurētspēju un stabilitāti un mazinātu nevienlīdzību starp eirozonas valstīm.

Tomēr daudzas detaļas joprojām ir neskaidras, tostarp, kā tieši eirozonas budžets darbotos līdzās Eiropas Savienības (ES) budžetam, kā tas tiktu finansēts un pēc kādiem kritērijiem nauda tiktu sadalīta.

ES līderi gaida, kad Vācija un Francija izklāstīs savus skaidrojumus, gatavojoties nākamnedēļ gaidāmajam samitam, kurā sākotnēji bija iecerēts parakstīt vienošanos par ietvaru eirozonas reformām.

Taču viedokļi par eirozonas budžetu ir atšķirīgi, pēc sākotnējām diskusijām norādījis ES prezidējošās valsts Bulgārijas finanšu ministrs Vladisalvs Goranovs (Владислав Горанов).

Savukārt Nīderlandes finanšu ministrs Vopke Hukstrā (Wopke Hoekstra) pirms ceturtdienas diskusijām asi kritizēja Vācijas un Francijas ierosinājumu. "Runājot par eirozonas budžeta fiskālo kapacitāti, jautājums ir, kāda tipa problēmu tas atrisina. Tas mums nav skaidrs, un mēs to neatbalstām," sacīja Hukstrā.

Tavs komentārs par rakstu: