• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks skatās sejas masku pret gaismuĪstais laiks pārbaudīt maskas. Foto no: skaties.lv

Vadošais pārmijnieks Perevoščikovs sludinās jaunus «kovidierobežojumus»

Nebija grūti pareģot, ka pirms jaunā mācību gada veiktā skolnieciņu totālās kovidtestēšanas kampaņa gūs gaidītos “panākumus”: cipariņi ir uzaudzēti, un Ministru kabinets var berzēt roķeles, jo ir iegūti vajadzīgie argumenti, lai pamatotu stingrāku kovidierobežojumu ieviešanu, pie reizes sagādājot vēl vienu instrumentu spiediena izdarīšanai uz tiem, kas nav izvēlējušies riskanto, bet politiski un sociāli (ne medicīniski) vēlamo vakcinēšanos.   

Dzintars Zaļūksnis

Pusotra gada laikā kopš kovida sākuma par valdību sauktā Krišjāņa Artura Kariņa varza ir radījusi kovidpanikas uzturēšanas konveijeru ar pārmijnieku Juriju Perevoščikovu pie vadības pults. Tas ir fantastiski bezkaunīgs risinājums, jo ļauj K.A.Kariņa blicei mirkšķināt ačeles, plātīt roķeles un dreifēt stratosfērā, izliekoties, ka par visu, kas notiek teritorijā ar pagaidu nosaukumu Latvijas Republika, atbild kāds cits – piemēram, profesors Cipariņš un eksperts Jurijs. Bet, īstajā brīdī pārņemot vadību un paziņojot, ka vēl nē, var arī iekrāt sev punktus nākamajām vēlēšanām, jo tie kas tic gan zinātniekiem, gan valdībai, gan dīvāna ekspertiem, noticēs, ka šis vēl nē nāk no tīras cilvēkmīlestības. 

Interesanti, ka eksperts [bez ironijas] Perevoščikovs mierīgi var neņemt galvā valdības dīvāna ekspertu viedokli, bet vai jūs nopietni ticat, ka viņš izmantos šo savu privilēģiju

Tieši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) fīrers Perevoščikovs šobrīd ir pilnvarots valdības oficiozā “Latvijas Vēstnesis” iesniegt sludinājumu, pēc kura publicēšanas trešajā dienā visa Latvija pamodīsies jaunas kovidrealitātes apstākļos.

Tātad, brīdina lsm.lv, aizvadītās diennakts laikā Latvijā pozitīvi kovidtesti ir bijuši 237 gadījumos. Nomiruši pieci kovidpozitīvi cilvēki, divi no viņiem bijuši 60-69 gadus veci, viens 70-79, un vēl divi – 80-89 gadus veci. Miers viņu pīšļiem!

Līdz ar šiem nepriecīgajiem skaitļiem divu nedēļu kumulatīvais “Covid-19” saslimstības rādītājs ir sasniedzis 122,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem jeb 0,122% valsts mērogos.

Pateicoties skolnieciņu piespļautajām burciņām, 30. augustā Latvijā ir veikti 41 310 kovidtesti – un tas ir jauns Latvijas rekords. Pozitīvo testu īpatsvars ir 0,6% (!); bez šaubām, tas ir aumež “spēcīgs” cipararguments, lai ieviestu jaunus ierobežojumus: atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.360  Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai jaunas epidemioloģiskās drošības prasības ir jāievieš, kad kovidsaslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju sasniedz 120 gadījumus.

Uzsvēršu: valdība neko nedara, tā teikt, mazgā rokas nevainībā, jo attiecīgo sludinājumu “Latvijas Vēstnesim” iesniedz ciparu eksperts Perevoščikovs. Bet Saeima no šā procesa vispār ir atrāvusies pilnīgi un galīgi.   

Tavs komentārs par rakstu: