• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raimonds Vējonis baseināRaimonds Vējonis: Ko? Davosa? Man ir svarīgākas darīšanas! Foto no: Facebook/delfi.lv

Vai lāga zēns Vējonis maz ir aicināts uz Davosas forumu?

Aizpērnā gada oktobrī Lietuvas plašsaziņas līdzekļi izplatīja ziņu, ka Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) ir saņēmusi Pasaules ekonomiskā foruma (World Economic Forum, WEF) dibinātāja un izpilddirektora Klausa Švāba (Klaus Schwab) ielūgumu uz ikgadējo pasaules līderu sanāksmi Šveices kūrortpilsētā Davosā (ziņa angliski šeit).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

InfoTOP.lv neizdevās atrast apstiprinājumu tam, ka uz 22.-25. janvārī notiekošo augstākā līmeņa forumu Davosā ir aicināts arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Valsts prezidenta kanceleja ir visai diplomātiski izplatījusi ziņu, ka Vējonis uz ikgadējo WEF sanāksmi Davosā nedosies, jo “Valsts prezidenta janvāra darba kārtībā nav paredzēts piedalīties Pasaules ekonomikas forumā Davosā”. Oho! Vējonis atsakās apmeklēt Davosu, kurā ieradīsies vairāk nekā 100 pasaules valstu vadītāji ar ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) priekšgalā, ap 1000 pasaules lielāko uzņēmumu augstākie menedžeri, ietekmīgu starptautisko un nevalstisko organizāciju līderi! WEF uzsver, ka Davosas tusiņā var piedalīties tikai ar īpašu ielūgumu (šeit).

Kā tad tā? Vējonis WEF ielūgumu “uzkar uz nagliņas? Viņam tāda Davosa, redz, vienkārši neesot paredzēta darba kārtībā. Trampam ir, bet Vējonim nav!

Bet varbūt mūsu valsts galva uz šo saietu nemaz nav uzlūgts, Valsts prezidenta kancelejas augsti godātie un apmaksātie susuriņi? Ja ir, tad kāpēc jūs savā preses relīzē to neuzsverat, toties atgādināt, ka “pērn no 15. līdz 20. septembrim Valsts prezidents darba vizītē apmeklēja Ķīnu, kur tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu un premjerministru Li Kecjanu, kā arī piedalījās Pasaules Ekonomikas foruma organizētajā Jauno čempionu ikgadējā sanāksmē jeb Vasaras Davosā Tjaņdziņā”? Kāds tam sakars ar “īsto Davosu”?

Starp citu, mūsu valsts pirmajai personai Davosa nebija “dienas kārtībā” arī pērn – Latviju tur pārstāvēja Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Bet aizpērn lāga zēns Raimonds Vējonis pat godīgi atzinās, ka nav saņēmis foruma rīkotāju ielūgumu (šeit). Tā gan, tā gan, 2017. gadā mani neuzlūdza, tagad vairs nebraukšu ne lūgts! Pašcieņai, ziniet, jābūt. Lai uz Davosu brauc Grībauskaite, viņai tāda darba kārtība (šeit)!

Tavs komentārs par rakstu: