• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete maskā sarāvusies un protestēNeaiztieciet mani, es esmu vakcinējusies! Foto: iStock

Vakcinēto privilēģija – saslimstot drīkst izplatīt infekciju

Var jau būt, ka tā gadījies netīšām, taču pašreizējā “Covid-19” serificēšanas kārtība potētajiem ir piešķīrusi kādu apšaubāmu provilēģiju: proti, ja potēts pilsonis tomēr saslimst – un tas notiek arvien biežāk –, viņa sertifikāts joprojām paliek sadarbspējīgs un viņš var turpināt apmeklēt publiskus pasākumus, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kas potētas personas kovidslimošanas laikā notiek ar tās vakcinācijas sertifikātu, vai tas joprojām ir aktīvs? Izrādās – sertifikāta darbība netiek apturēta. Tātad teorētiski un arī praktiski iespējama situācija, ka inficēta persona, būdama negodprātīga, var apmeklēt jebkuru publisku pasākumu, uzrādot sertifikātu, konstatē lsm.lv

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) skaidrojot – lai sāktu vakcinētu personu sertifikātu apturēšanas, esot jāsaskaņo dažādi normatīvie akti, tāpat arī tam jāpielāgo sistēmas. “Arī izstrādātājiem savs laiks nepieciešams, tur epidemiologi iesaistīti, tas process nav tik viegls, kamēr vēl tika līdz tām vienpadsmit dienām. Tur daudz epidemiologu apakšā, kas skaidroja, kāpēc tā vai šitā,” aizbildinās NVD informācijas tehnoloģiju (IT) koordinators Edgars Goba.

Kovidsertifikāti Latvijā darbojas jau četrus mēnešus, un jau četrus mēnešus sertificētiem indivīdiem ir privilēģija aplipināt savus līdzpilsoņus. Risinājums beidzot esot atrasts: inficētu, bet vakcinētu personu sertifikātus uz noteiktu laiku sāk apturēt no 10. oktobra.

 “Tie, kas saslimst, kam pozitīvs “Covid-19” tests, tiem šos sertifikātus uz 11 dienām neanulēs, bet apstādinās, viņi neverificēsies,” stāsta Goba. Pēc 11 dienām sertifikāta darbība atkal atjaunošoties. Neatkarīgi no citiem apstākļiem?

Slimību profilakses un kontroles centrā norāda, ka arī vakcinētām, bet inficētām personām esot jāievēro stingri karantīnas noteikumi. Pretējā gadījumā viņi pārkāpjot likumu. Sods par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu varot sasniegt 2000 eiro. Taču, kā var nojaust no lsm.lv materiāla, policija ar vakcinēto kontrolēšanu un sodīšanu īpaši neaizraujas.

Tavs komentārs par rakstu: