• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daniels Pavļuts maskāVeselības ministrs Daniels Pavļuts ir sirsnīgs cilvēks un aplam norūpējies par senioru likteni. Foto: XTV

Valdība ir nogurusi un dodas atpūtā. «Kovidu» savaldīs policija

Bezkompromisu cīņa pret 21. gadsimta mēriCovid-19” ir nogurdinājusi pat mūsu nenogurdināmo valdību ar Krišjāni Arturu Kariņu priekšgalā, tāpēc Ministru kabinets ir devis mēnesī ilgā (līdz 10. augustam) pelnītā atpūtā. Tiesa nepateicīgā tauta var īpaši nesapriecāties – pats K.A.Kariņš sola “pieskatīt” ļaudari kovidu, un to darīt viņam palīdzēs arī policija.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tā 14. jūlijā ir paredzēta Ministru kabineta ārkārtas sēde, lai lemtu par nepieciešamajiem likuma grozījumiem, kas nosaka iedzīvotāju tiesībām saņemt drošus pakalpojumus pandēmijas apstākļos. Un vispār, gatavojoties rudenī “Covid-19pandēmijas apstākļos atsākt mācības skolās un iedzīvotājiem nozīmīgu pakalpojumu sniegšanu klātienē, valdība un atbildīgās institūcijas turpinās darbu arī vasaras pārtraukuma laikā, nepieciešamības gadījumā sasaucot ārkārtas valdības sēdes vai operatīvi pieņemot lēmumu rakstiskajā procedūrā. 

Tātad nešaubieties, arī būdami atvaļinājumā, valdības vīri un sievas nevar atļauties tautu atstāt ganāmies savā nodabā, sociālās atbildības/spriedzes līmenis ir jāuztur, citādi ganāmpulks izlaidīsies un pārstās ticēt valdības izplatītajiem pekstiņiem

Tāpēc valdība ir izplatījusi paziņojumu, ka vienādiņ turpināšot pārraudzīt “Covid-19” infekcijas izplatību Latvijā un sekot līdzi situācijas attīstībai ārvalstīs, “operatīvi reaģējot nepieciešamības gadījumā”. Valsts kancelejā uzsver, ka nozaru ministrijas turpinot darbu arī vasarā, savukārt Ministru kabineta ārkārtas sēdes varēs tikt sasauktas jebkurā brīdī, ja situācija to prasa. Vārdu sakot, valdība par mums neaizmirsīs, lai tur vai kas!

Un, galu galā, valdības vieta tukša nepaliks – turpinās darboties mūsu ne mazāk drosmīgā un atbildīgā policija, kuras prioritāte, protams, būs riebīgā ļaundara kovida izsekošana un iesprostošana.

Policija gan atzīst, ka sabiedrība kopumā ievēro aktuālos kovidpanikas uzturēšanai noteiktos ierobežojumus. Tāpēc policija kontroles pasākumos esot mainījusi taktiku un patlaban uzsvaru liekot uz ieceļotāju un masveida pasākumu kontroli, stāsta Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

No 7. aprīļa līdz jūlijam valstī esot sākti 4250 administratīvā pārkāpuma procesi par dažādu kovidpanikas ierobežojumu neievērošanu. Salīdzinājumam: no pagājušā gada novembra līdz šā gada jūlijam sākti aptuveni 32 000 administratīvā pārkāpuma procesu par šiem pārkāpumiem. Dinamika, kā redzat, iepriecinoša. Astoņu mēnešu laikā 32 tūkstoši, bet pēdējo četru – tikai nedaudz vairāk par četriem tūkstošiem.

Ņemot vērā koronavīrusa delta mutācijas izplatību ārzemēs, tagad policija lielāku uzsvaru likusi uz ieceļotāju kontroli – īpaši Krievijas valstspiederīgo pārbaudēm. Policija kontrolējot, vai ieceļotāji izpildījuši nepieciešamos dokumentus un ievēro pašizolāciju – pārbauda, vai ir veikts “Covid-19” tests, apseko dzīvesvietas, aptur automašīnas ar Krievijas numurzīmēm. Patlaban esot konstatēti vien daži pārkāpumi, jo arī “kaimiņvalsts iedzīvotāji saprot epidemioloģisko stāvokli savā dzimtenē," skaidro Arājs, uzsverot: “Mēs esam pamainījuši savās prioritātes, jo policijai ir jāpilda arī savas ikdienas pamatfunkcijas. Ja iecirkņa teritorijā ir piecas frizētavas, tad tagad vairs nevajag veikt pārbaudes katru dienu, bet reizi nedēļā. Turklāt novērots, ka skaistumkopšanas nozare ļoti rūpīgi attiecas pret valsts noteiktajām prasībām."

Otra joma, kur policija patlaban pastiprināti kontrolē ierobežojumus, ir tagad atļautie masveida pasākumi. Arī šajā jomā būtiski pārkāpumi neesot konstatēti, un pasākumu rīkotāji ievērojot valdības noteiktās prasības apmeklētāju uzņemšanā. "Eiropā bija novēroti gadījumi, kad digitālo sertifikātu personas mēģināja nodot citām personām pasākumu apmeklēšanai, taču pie mums šādi gadījumi masveidā nav bijuši," priecājas Arājs.

Neskatoties uz karsto laiku, iedzīvotāji turpinot ievērot masku lietošanu, lai gan šajā ziņā liela atbildība jāuzņemas veikalu un citu tirdzniecības vietu īpašniekiem, jo policiju katrā tirdzniecības vietā novietot nevarot, atzīst Arājs.

Vārdu sakot, pat laikā, kad valdība ir zaudējusi modrību, tā ir ļoti modra un rūpējas, lai cilvēciņi Latvijā nejustos brīvi, jo nekāda anarhija te netiks pieļauta! Ar bažām gaidām rudeni – laiku, kad, kā izsakās veselības ministrs Daniels Pavļuts, “delta variants mūsu seniorus vienkārši pļaus”.

  

Tavs komentārs par rakstu: