• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Informatīvā plāksne uz Baltkrievijas robežas ar ložu pēdām.Ložu pēdas uz informatīvās plāksnes izskatās draudīgi... Foto no: bb.lv

Valdība izsludina ārkārtējo situāciju pie robežas ar Baltkrieviju

Krišjāņa Artura Kariņa valdība uzskata, ka “Latvija izsludinājusi ārkārtējo situāciju valsts pierobežā ar Baltkrieviju līdz 10.novembrim”, ziņo lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tomēr, lai arī ārkārtējā situācija tiek izsludināta pēc valdības lēmuma, to vēl būs jāapstiprina Saeimai, kura to varētu darīt šonedēļ, 12.augustā. Nav gandrīz nekādu šaubu, ka Saeimas deputāti šo valdības lēmumu apstiprinās, taču līdz tam brīdīm vēl vismaz pieklājības pēc būtu jāpagaida.

Ārkārtējo situāciju uz Baltkrievijas robežas valdība ir izsludinājusi no 11. augusta līdz 10. novembrim četrās administratīvajās teritorijās: Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā. 

Lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu pieņemts, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un šo valsts robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu straujo pieaugumu. Līdz šī gada 9. augustam valsts robežu nelikumīgi šķērsojušas 343 personas. Tostarp no 1. jūnija līdz 9. augustam aizturēti 220 nelegālie migranti.

Valdības rīkojumā noteikts pienākums Nacionālajiem bruņotiem spēkiem (NBS) un Valsts policijai (VP) sniegt palīdzību Valsts robežsardzei robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Robežsardze, NBS un VP būs tiesīgas robežu nelikumīgi šķērsojušām personām dot rīkojumu atgriezties valstī, no kuras persona ieradusies Latvijā. Kārtībsargi būs tiesīgi veikt nepieciešamos pasākumus, lai pārliecinātos, ka robežu nelegāli šķērsojusī persona izpilda šo rīkojumu. Starp šiem pasākumiem minēts, ka robežsardzei ir tiesības pielietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, lai nekavējoties atgrieztu personu valstī, no kuras tā nelikumīgi šķērsoja valsts robežu.

Noteikts, ka ārkārtējās situācijas izsludinātajā teritorijā izvietotajās Valsts robežsardzes struktūrvienībās un citās iestādēs nepieņem personu iesniegumus par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Tomēr Iekšlietu ministrija ir norādījusi, ka NBS būs jānodrošina vieta un infrastruktūra, kur būtu izmitināmas personas, kas nelikumīgi šķērsojušas robežu, kā arī personas, kas ieradušās no Baltkrievijas un iesniegušas iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. 

Tavs komentārs par rakstu: