• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karikatūra par Ilzi ViņķeliLatvijas galvenā infektoloģe. Attēls publicēts ar autora atļauju

Valdība mums gādā «karantīnas vasaru»

Pēc Delavēras kovboja Krišjāņa Artura Kariņa vadītās valdības veiktā akta pret Latvijas sabiedrību – ārkārtas stāvokļa pagarināšanas līdz 9. jūnijam –, šķiet, tikai pilnīgi nedomājošam cilvēkam nav radušās šaubas par koronavīrusa polittehnoloģisko izcelsmi. Tātad konstatējam: ārkārtējo situāciju “Covid-1984” dēļ Ministru kabinets ir pagarinājis bez īpaša iemesla.

Dzintars Zaļūksnis

Kāpēc līdz 9. jūnijam, ja dīkstāves pabalstus pašnodarbinātām personām maksās līdz 30. jūnijam? Kas mums ir pa vidu starp abiem datumiem? Pilnīgi pareizi, Jāņi! Lai cik drosmīga nebūtu mūsu kovidtrijotne – K.A.Kariņš, veselības ministre Ilze Viņķele un finanšu ministrs Jānis Reirs – , tā acīmredzot vēl nav nobriedusi visai latviešu tautai paziņot, ka šogad vasaras Saulgriežu svētki būs jāsvin, ievērojot eifēmismu pašizolācija. Kāpēc eifēmismu? Tāpēc, ka dīvaini runāt par pašizolāciju, ja tā ir pielemta administratīvā kārtā un par tās pārkāpšanu draud milzīgi, sociāli nesamērojami sodi.

Tātad, lai pagarinātu karantīnu līdz 30. jūnijam, vajadzīgs iemesls, kas visus tanatofobos* ļautiņus mirklī iedzīs ar zosādu pārklātās bailēs, atslēdzot viņiem pēdējās veselā saprāta paliekas un liekot ne tikai iznīcināt dabisko aizsargslāni (tas viegli izdarāms, mērcējot rokas visādos apšaubāmos dezinfekcijas šķidrumos), bet arī sirsnīgi sūdzēties par saviem ne tik bailīgajiem līdzcilvēkiem.  

Plikas runas par koronavīrusa “otro vilni” te nederēs – šis “otrais vilnis” nav piemeklējis pat to kādu strēķīti gaidošos ķīniešus. Bet statistika pret mūsu politiķiem ir nežēlīga: četrās brīvdienās nav notikušas nekādas orģijas, kas ļautu droši prognozēt covidsērgas piemeklēto indivīdu skaita krasu palielināšanos pēc divām nedēļām, tātad maija vidū.

Taču cerība mirst pēdējā! Visa valdošā blice savus īkšķus noteikti ir saspiedusi gluži plakanus, pesteļojot, lai līdz maija beigām rastos daudzmaz pieklājīgs iemesls vēlreizējai ārkārtas stāvokļa pagarināšanai. Ja ne citādi, tad varētu likt cilvēkiem ne tikai sabiedriskajā transportā, bet jebkurā publiskā vietā nēsāt baciļu uzkrājējus – sejas maskas, kuras to neganto vīrusu piegādās tuvāk elpceļiem.

Pagaidām vēl varam staigāt bez uzpurņiem. Valdība pat ir izdarījusi viltus manevru – atļāvusi pulcēties līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Vai to var vērtēt kā režīma atvieglošanu? Diezin vai! Jo tie 2 metri nozīmē, ka par kopīgu sportošanu vai dārza svētkiem joprojām nav runa. Būtībā formāla atļauja, kas paredzēta ķeksītim nevis cilvēku atbrīvošanai no lieka stresa.

Tāpēc nelolosim liekas ilūzijas, tā var piedzīvot pamatīgu vilšanos. Šobrīd ticamāka ir iespēja, ka mūsu labieši tomēr izies no komforta zonas un liks sabiedrībai piedzīvot vienu kārtīgu karantīnas vasaru. Neatkarīgi no tā, kā uzvedīsies koronavīruss. Un neatkarīgi no tā, kā uzvedīsimies mēs, viena no disciplinētākajām un likumpaklausīgākajām tautām pasaulē.

* tanatofobs – no latīņu thanatophobia, bailes no nāves.

Tavs komentārs par rakstu: