• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis KariņšK.A.Kariņš: Tik daudz brīvības mēs jums vēl atstāsim! Foto: liepajniekiem.lv

Valdība mums spēs atņemt brīvību tieši tik daudz, cik mēs paši no tās atteiksimies!

Tieši tā un ne citādi! Krišjāņa A.Kariņa vadītā lidojošā sile, spalvainās aušeles saspicējusi un astītes gredzenā sagriezusi, ir iedomājusies, ka pienācis laiks ieviest reālu segregāciju. Sak, līdz šim runājām, DRAUGI, bet no 11. oktobra jūs, zemcilvēki [nevakcinētie] un puscilvēki [ne līdz galam vakcinētie], varēsiet skatīties, kā īstie cilvēki bauda dzīvi, mierīgi strādā un pat iepērkas!

Dzintars Zaļūksnis

Tā ir iecerējuši K.A.Kariņa siles dzīvnieciņi, un es saku viņiem paldies par savlaicīgu brīdinājumu. Nudien, kovidpanikas laikā esmu atteicies jau no tik daudz liekā, ka mainīt ikdienas paradumus nākas arvien vieglāk. Ja kāds cer, ka koriģēt barības ķēdi vai pārvietošanās maršrutus būs grūtāk nekā padoties un atļaut savās asinīs ievadīt velnszinko, šim KĀDAM nāksies pagaidīt.

Jo īstā brīvība sēž tur, iekšā, un pašsaglabāšanās vārdā tā spēj gan tupēt klusu, gan liekuļot, gan izlikties par muļķīti ne sliktāk kā K.A.Kariņš un viņa sukulāči.    

Bet vājprātīgo kompānija allažiņ cer, ka sagādātās neērtības piespiedīs spītniekus paklausīt! Tāpēc lidojošā sile, kas oficiāli tiek saukta par Ministru kabinetu, nolēmusi tā: pakalpojumi un pasākumi iekštelpās no 11. oktobra notikšot “kā minimums drošajā režīmā” [iemācieties izteikties latviski, pajoliņi!].

Tas attiecoties uz tādām jomām kā ēdināšana, kultūra, izklaide, izmitināšana, muzeji, bibliotēkas, “sporta un amatieru aktivitātes” [latviski?], skaistumkopšana, labsajūta, izglītības pakalpojumi. Arī klātienes darbu, cik iespējams, būšot jāorganizē “daļēji drošajā vidē”.   

Operatīvās vadības grupas vadītājs, visu zibenszeļļu un sūdumušu pavēlnieks Jānis Citskovskis uzsver, ka pagaidām netiekot grozīts regulējums attiecībā uz tirdzniecības vietām jeb, latviski izsakoties, zemcilvēkiem ieeja veikalos vēl netiek noliegta – tiktāl siles lopiņi savu bezkaunību vēl nav uzbriedinājuši.

Īpaši gan nesacerieties: jo pakļāvīgāki mēs būsim, jo ātrāk kaunīgums atstās šo radījumu galviņas. Cistkovskveidīgie acīmredzami cer uz daļas tirgoņu pārcentīgu vēlēšanos iztapt varai, tāpēc uzņēmējiem tiek visžēlīgi atļauts “pēc paša izvēles” pāriet uz zaļo vai dzelteno režīmu. Proti, ačgārnā luksofora sarkanajā režīmā pakalpojumus var saņemt visi, tostarp zemcilvēki bez sadarbspējīgā sertifikāta vai negatīva kovidtesta, dzeltenais signāls ieeju liedz vakcīnspītniekiem, kas nevēlas testēties, bet zaļais signāls slēdz durvis arī puscilvēkiem

Turklāt veselības kapelmeistars un atparists Daniels Pavļuts cerot, ka tuvākās nedēļas laikā ar ekonomikas vadoni, stingri nacionālo Jāni Vitenbergu izdosies vienoties par noteikumiem tirdzniecībā, un tad valdība varēšot lemt par ciešākiem ierobežojumiem.

Un skrūvīšu piegriešanai rezerve vēl ir! Sarkanajā zonā [pagaidām] paliek pamata pakalpojumi, arī pasts, sabiedriskais transports, privāta pulcēšanās, reliģiskas norises, miermīlīgi piketi. Privātā pulcēšanās sarkanajā režīmā pieļauj 20 cilvēkus iekštelpās vai 50 ārtelpās.

Ja situācija kļūšot “dramatiski sliktāka” (ko tas nozīmē, lidojošā sile vairs pat nepūlas skaidrot – kad gribēs, tad arī būs!), pakalpojumi iekštelpās, kā arī darbs klātienē tikšot atļauts tikai zaļajā vai dzeltenajā vidē. Mazie veikali pāriešot uz darbu dzeltenajā zonā, bet lielveikaliem atļaušot darboties tikai zaļi – tie būs pieejami tikai potēto un pārslimojušo kastai.

Tātad jūs, spalvainie siles radījumi, cerat, ka 11. oktobrī es pamodīšos pavisam citā valstī, citā zemē, citā pasaulē? Tā nenotiks, jo ir lietas, ko jūs man nespēsiet atņemt, pat apdullinoši kliegdami un smirdēdami!

Bet es neteikšu, kas tās ir – jūs tik un tā to nesapratīsiet.

Tavs komentārs par rakstu: