• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
NMPD brigāde izsaukumāSimulanti, hipohondriķi un dumji līdzcietīgie ir ārkārtīgi svarīgi veselības ekonomikai! Ilustratīvs foto: LETA

Valdība no «ātrās palīdzības» izsaucējiem plāno iekasēt 47,7 tūkstošus eiro gadā

Risinot problēmas, kas saistītas ar hronisku vārda neturēšanu mediķu algu jautājumā, valdība maksu par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu ir palielinājusi par 40%.

Dzintars Zaļūksnis

Nevarētu gan teikt, ka tas ir kas pārsteidzošs: Māra Kučinska jestro zvaigžņu braucēju komandai ir cita prioritāte – činavnieku algu celšana. Un arī kļūdīties šie ģeniālie Marsa ieliktnīši nemēdz, tātad nekādi nevar būt, ka daudzi medicīnas darbinieki – ne tikai tie, kas strādā NMPD brigādēs, bet arī, piemēram, māsu palīgi, sanitāri, slimnieku aprūpētāji – pērn solīto algas pielikumu nav pat matījuši.

Tāpēc nekļūdīgā valdība visu risina ar radikālu un ierastu metodi – ja nebūs pacientu, nevajadzēs veselības aprūpē grūst tik lielu naudu. Tātad vainīgi pacienti! Lai viņu būtu mazāk, viņiem un viņu radiem, draugiem un citiem muļķīšiem jāuzliek atbildība par pareizu pirmreizējo diagnosticēšanu.

Ja kāds vēl nav sapratis, lai riskē ar savu naudu! – pateicoties Kučinska sapņu braucējiem tās taču tagad visiem pietiek un pāri paliek! Tāpēc līdz šim par “nepamatotu izsaukumu” maksa bija 40,14 eiro, bet turpmāk par šādu “pakalpojumu” būs jāmaksā 56,56 eiro – vidēji par 40% vairāk. Lai šī sistēma būtu skaidra visiem iespējamajiem šmuļiem, gadījumā, ja “ātrie” “nepamatoti” izsaukti pie ārzemnieka, izsaucējs riskēs ne vairs ar 93,91, bet gan ar 133,39 eiro.

Veselības ministrija (VM) šo procesu argumentē ar to, ka NMPD sniegto “maksas pakalpojumu” cenas neesot mainītas vairākus gadus un esot balstītas 2011. gadā veiktajos aprēķinos, bet cenas kopš tā laika esot palielinājušās par 37,7%, savukārt atalgojums – par 47,2%. VM, protams, neatšifrē, kas domāts ar vārdiņu “atalgojums”. Kā jau minēju, paši mediķi par šādu formulējumu varētu būt pārsteigti.

VM aprēķinājusi, ka šogad no izsaucējiem, kas neko nejēdz medicīnas jautājumos, varētu iekasēt 15 904 eiro, bet nākamgad un turpmāk ik gadu – 47 716 eiro apmērā. Tie ir vismaz divi “nepamatoti izsaukumi” dienā. Tāds, lūk, plāns. Un plāni ir jāpilda.

7 Komentāri


 1. MED DARB.,JANA
  2018-11-21

  sausmas kas notiek Latvija ?

  • Vladimirs
   2018-11-25

   Viss kā bij tā ir.. deputāti zog maisiem, bet cīnās pret aplokšņu algām..

 2. m,paligs!vaira
  2018-11-21

  Priekskam mums algas ,pietiek ar minimalo ,kuru pat nesanem uz rokas ,,augsejais gads dzivi zali ,,,un sola viniem vel un vel ,,,,,VAI MUMS ARI NEVAJADZETU KO PIELIKT ??!!!

 3. rasma
  2018-11-21

  Kauns Caksa!!!!

 4. nav jazin
  2018-11-24

  Kas jau jau vispar pidari ahujeli zel ka nau tadu cilveku kuri likumu spriedejiem galvas norautu

 5. Edvīns Puķe
  2018-11-24

  Atjaunojot pamatlikumu - Satversmi, beidzot atjaunot Latvijas Republiku, šādi atņemot pseudo partijām monopolu uz deputātu kandidātu virzīšānu, tiesības diktēt deputātiem, kā balost utt. Tad 51. neatkarīga deputāta pirkšana kļūst ekonomiski ne tikai neizdevīga, jo dārga, bet arī bezjēdzīga, jo nākošājā dienā caur referendumu tautai nelabvēlīgais likums tiktu atcelts, ko ierosina jau 1000 paraksti. Deputāts ne tikai atbild savu vēlētāju priekšā, bet jo svarīgāk tas tam ir izdevīgi, jo garantē nākošos četrus gadus Saeimā https://www.youtube.com/watch?v=CX_bv_p5tPU&t=7s

 6. rasma
  2018-11-29

  Sausmas !

Tavs komentārs par rakstu: