• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēki aizsargtērpos viesnīcas numurāBez šaubām, viesnīcām būs jāpilda visi pieņemtie kovidrituāli. Foto: Cecilia Fabiano/ZUMAPRESS

Valdība nolemj beidzot reāli atbalstīt «grimstošās» viesnīcas

Būsim nu reālisti: praktiski visi līdz šim izsludinātie valdības atbalsta pasākumi grūstošajai ekonomikai/biznesam ir bijuši kā plāksteris nocirstai rokai – nevar teikt, ka pilnīgi nekas, tomēr arī ne izšķiroša palīdzība grūtā brīdī. Lai nu kā, palicis tāds iespaids, ka Krišjāņa Artura Kariņa vadītā brigāde šogad aizņemtos 2,2 miljardus eiro ir sagrūdusi kaut kādā mistiskā akā un vēl vāku virsū uzlikusi.          

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Ak, jā, jaunā gada ievadā publikas vērtējumam būtu jāparādās vairākiem par šo naudu pasūtītiem pētījumiem par kovidsituāciju – katra vērtība ir gandrīz pusmiljons, tātad cilvēciņiem jābūt brangi pastrādājušiem. Gaidu ar nepacietību un brīdinu, ka man un maniem kolēģiem ir šāds tāds priekšstats, cik kas šādos pētījumos izmaksā.

Gadu mija ir laiks, kad gribas būt optimistam, tāpēc kritiku piebremzēšu un īsi pastāstīšu par, manuprāt, pagaidām vienīgo eventuāli reālo pasākumu, ko izštukojusi K.A.Kariņa valdība, precīzāk, Ekonomikas ministrija, ko vada Jānis Vitenbergsiz faktiski neeksistējošās partijas“KPV LV”.    

Tātad valdība ir nolēmusi jaunā gada ievadā finansiāli atbalstīt “Covid-19” inficēto un kontaktpersonu izvietošanu viesnīcās. Plānots, ka atbalsts būs pieejams tikai līdz martam un tā finansēšanai novirzīšot valsts budžeta finansējumu “līdz 2 173 500 eiro” apmērā. Nezinu kā jums, bet man šāds formulējums, konkrēti, vārdiņš līdz diezko nepatīk.

Kā izpaudīsies šis atbalsts? Kovidslimnieku kontaktpersonām, kovidpacientiem ar viegliem slimības simptomiem, kā arī tiem “Covid-19” pacientiem, kam pēc ārstēšanās stacionārā vēl saglabājas simptomi, valsts segs 80% no kopējās izmitināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī, savukārt aplaimotajai personai būs jāsedz līdzmaksājums 20% apmērā. Skaidrs, ka tā būs palīdzība, ko varēs izmantot tikai relatīvi turīgi cilvēki, bet lai nu tā būtu – nabagi jau tāpat pie grūtībām pieraduši, lai norūdās un pilda valdības norādījumu: ziepes-maska-2 metri. Un beidz ņerkstēt, jo stress, nudien, paaugstina infekcijas riskus.   

Personām, kuras atgriezušās Latvijā no ārvalstīm valsts noteiktajā repatriācijas kārtībā, valsts segs 100% no kopējās izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 45 eiro diennaktī.

Kompensējamā izmitināšanas perioda garums būs 14 dienas. Atsevišķos gadījumos uzturēšanās periodu būs iespējams pagarināt vienu reizi par to pašu periodu.

Atbalsts tiks sniegts vaučeru jeb kuponu veidā fiziskām personām – iedzīvotājiem. Atbalsta saņēmējs varēs izvēlēties sev piemērotāko vai savai dzīvesvietai tuvāko tūristu mītni no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājaslapā pieejamā mītņu saraksta. Pagaidām vēl tā tur nav, bet līdz gada beigām – ticēsim nu! – noteikti parādīsies.

Pagaidām liekam aiz auss, ka Ekonomikas ministrija apgalvo: interesi sadarboties un izmitināt “Covid-19” inficētas personas vai to kontaktpersonas ir izrādījušas vairākas Rīgas tūristu mītnes, kopumā piedāvājot 1889 numurus. Valsts atbalsta mehānisma ietvaros gatavību sniegt minētos pakalpojumus paudušas tādas tūrisma mītnes kā “Islande Hotel”, “Mogotel” viesnīcu grupa, “Mercure Riga Centre Hotel”, “Radisson Blu” viesnīcas, “AC Hotel by Marriott Riga”, “Bellevue Park Hotel Riga”, “Bearsleys Apartamenti” un “Riga LuxApartments”. Patlaban tiekot precizēta informācija par divām reģionu viesnīcām – “Zemgale” Bauskā un “Hotel Dobele”.

Tavs komentārs par rakstu: