• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Māris Kučinskis un Augusts BrigmanisUzminiet, kas aiz mums stāv? Foto: LETA

Valdība noraida visus deputātu papildu finansējuma priekšlikumus 2018. gada budžetā

Valdība noraida... Parasti nemēdzu materiālam atstāt cita avotu uzliktu virsrakstu. Tomēr šoreiz aģentūras LETA dotais nosaukums ir praktiski ideāls: tas uzsver, kāda “demokrātijas” forma pastāv Latvijas politiskajā cirkā.

Dzintars Zaļūksnis  

Iedomājieties, piemēram, ASV, kur prezidentam pēkšņi ienāktu prātā “noraidīt visus kongresmeņu priekšlikumus”. Vai tas nebūtu pamats tūlītējai impīčmenta procedūras sākšanai? Vai “pasūtīt” buntītē sasietus Bundestāga deputātus varētu atļauties, piemēram, Angela Merkele (Angela Merkel)? Nevaru iedomāties. Bet Latvija, atvainojiet, Māris Kučinskis var!

Latvijā tas ir pats par sevi saprotams. VALDĪBA, redziet ne tikai pārskata, bet arī NORAIDA VISUS vairāk nekā 400 parlamenta deputātu priekšlikumus. Jo Ministru prezidents ir AIZLIEDZIS parlamentam koriģēt valsts galvenā finanšu dokumenta – nākamā gada budžeta – projektu (šeit). Un parlamenta deputāti, tā vietā, lai ierādītu izpildvarai tās vietu, apbrīnojamā unisonā iežmiedz savas marsiešu astes kājstarpēs un ne ar pušplēstu vārdiņu nepiemin iespēju bezkaunīgo valdību vienkārši atlaist!

Nu, ja, par šādu “izteikšanos” taču koalīcijas papucīši būs nikni un nezin ko izdarīs ar nepaklausīgajiem parlamentāriešiem, kuri taču ir šo papucīšu kalpi. 

Jā, Saeimas deputāti nākamā gada budžetam bija piedāvājuši līdzekļu pārdali 223 miljonu eiro apmērā. Demokrātiskā valstī valdība zemi grauztu, kamēr atrastu finansējumu vismaz kādai daļai – neticu, ka visi priekšlikumi bija tīrs “populisms”. Tā vietā valdība “cēli” sameklēja 2,5 miljonus, lai apmierinātu Izglītības un zinātnes ministrijas (ministrijas nevis deputātu!) priekšlikumu palielināt finansējumu internātskolu darbības nodrošināšanai.

Zīmīgi, ka valdības sēdē “neatbalstīt nevienu Saeimas deputāta priekšlikumu, bet atbalstīt IZM priekšlikumu, par ko iepriekš tika panākta vienošanās koalīcijā”, ierosināja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura drīzumā varētu doties “mācīt demokrātiju” Briselē (šeit).

Kā parasti, neiztika arī bez trekna spļāviena pašpasludinātās nacionālās apvienības sejā: ministri nolēma neatbalstīt arī finansējuma pieprasījumu demogrāfijas pasākumu veicināšanai,. Tomēr, zinādama, ka tūdaliņi savu apspļaudīto seju gribēs maķenīt apslaucīt, valdība sēdes protkollēmumā paredzēja, ka “demogrāfijas jautājumiem lūgtais papildus finansējuma pieprasījums tiks izskatīts nākamā gada pirmajā ceturksnī”. Skaidrs, ka neviens nejautās, kā īsti politiķi grasās ar naudas palīdzību uzlabot demogrāfiju.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: