• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis KariņšKrišjānis A.Kariņš: Draugi, mums atkal ir nauda! Foto: Ministru kabinets

Valdība – pati sev: paņem vēl 300 miljonus, nekautrējies!

Kas tas ir – budžeta programma Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”? Precīzāk – ar ko tā atšķiras no citām budžeta programmām? Vienkārši sakot, tā ir nauda, kuras tērēšana nav precizēta likumā par valsts budžetu. Pavisam vienkārši sakot, valdība šos līdzekļus var tērēt, kā sagribas.   

Dzintars Zaļūksnis

Nu, ne pilnīgi voluntāri, protams, bet atkarībā no savas fantāzijas lidojuma,– precīzāk, no spējas izgudrot vispārpieņemamus tērēšanas mērķus, pret kuriem neviens nemēģinās nopietni iebilst. Un kurš gan sāks ko pārmest pandēmijas apstākļos, kad katra dzīvība no svara!

Kovidlaikos galvenais investīciju izsūcējs – piejaucētais vīruss SARS-CoV-2 – darbojas nevainojami.  Sabiedrība būs spiesta norīt itin visu, kas pasniegts kovida mērcē.

Apmēram tā šobrīd darbojas lidojošās siles loģika. Un atbilstoši tai Ministru kabinets ir nolēmis budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ieskaitīt papildu 300 miljonus. Ko par tiem pirks – vakcīnas, īpaši aprīkotas kovidgultas vai klistīra balonus drošs paliek drošs – to izdomās un pamatos pēc tam! Saeimai, kura atbilstīgi Satversmei un citiem likumiem it kā esot tā galvenā valsts budžeta jautājumos, nav nopietni ņemama, jo deputāti salīduši vados un nodarbojas ar virtuālu komunikāciju: aļo, aļo, vai garāža?

Pirms atslēgšanās no realitātes šī te Saeima budžeta programmai “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķīra 1,63 miljardus eiro. Valdībai sirsnīgi glābjot līdzpilsoņu dzīvības, vairāk nekā pusotrs miljards jau ir notērēts, līdz gada beigām palikušas vairs nieka kapeikas – 26,8 miljoni eiro. Tos taču pat nav vērts sadalīt!

Tāpēc valdība pati sev piešķīrusi vēl 300 miljonus, lai “atkarībā no situācijas operatīvi reaģētu un piešķirtu finansējumu pasākumiem “Covid-19” pandēmijas seku mazināšanai”. Bez 300 miljoniem no šī pentera mierīgi varam izstrīpot vārdiņus operatīvi un seku – bez šīs summas viss notiks gausi, bet cīņa ritēs ar pašu pandēmiju nevis tās sekām. Kaut kā tā.

Konkrēts finansējums no šīs budžeta programmas tiks piešķirts pēc vajadzības. Kādas vajadzības? Valdības vajadzības, protams! Saskaņojot ar pašu lidojošāsiles vadoni Krišjāni A.Kariņu.

Tā teikt, draugi, liktenis mums ir iedevis 300 miljonus eiro nodokļu maksātāju naudas. Nav daudz, bet kādam laikam pietiks!     

Tavs komentārs par rakstu: