• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Publika "Lielajā dzintarā"Ar sevišķi siltu vārdu kultūras ministru pieminēs Liepājā, sēžot kaut vai "Lielā dzintara" "distancētajās" vietās. Foto no: Facebook

Valdība turpina «kovidpaniku»: kultūras cilvēkiem un publikai jākļūst par «kazlēniem»

Norvēģu rakstnieka Alfa Preisena (Alf Prøysen, 1914-1970) bērnu grāmatiņa “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit (Geitekillingen som kunne telle til ti) mūspusē, šķiet, mazāk pazīstama. Toties vecākajai paaudzei noteikti atmiņā ir tāda paša nosaukuma (gan krieviski: Козлёнок, который считал до десяти) sovjetos tapusi leļļu multenīte.

Dzintars Zaļūksnis

Pieņemu, ka Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš ir lasījis Preisena grāmatiņu – tā nav liela, treju kovidpanikas mēnešu laikā bija iespējams piebeigt, pat īpaši nesteidzoties. Lai nu kā, jaunākā ideja, kā iznest cauri Latvijas kultūras cilvēkus un pēc klātienes koncertiem noilgojušos publiku, šķiet akurāt kā no šā literārā avota paņemta.

Proti, vispirms Kultūras ministrija ar dižo Liepājas varoņtenoru Nauri Puntuli priekšgalā ir uzodusi, ka kovidpanikas uzturēšanai derēs arī 1 metra distance. Kas par varenu formulējumu! –  “Kultūrvietās notiekošo pasākumu apmeklētājiem, atrodoties fiksētās, personalizētās sēdvietās, būs jāievēro savstarpēja 1 metra distance.” Bravo, Puntuli! Mums neviens neskaidroja, kāpēc 2 metri, tāpat neviens negrasās skaidrot, kāpēc 1 metrs, jo vairāk tāpēc, ka 1 metrs būs tikai personalizētās sēdvietās, citur paliek 2 metri.

Vai tāpēc, ka Puntulis, atšķirībā no Preisena grāmatas varoņa Kazlēna, līdz 10 nemaz nemāk skaitīt?

Lai nu kā, šīs iedomas ir kļuvušas obligātas: K.A.Kariņa kabinets nolēmis, ka no 1. augusta muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātru ēkās, koncertzālēs, kinoteātros un šo kultūrvietu ārtelpā notiekošo pasākumu apmeklētāji, atrodoties fiksētās, personalizētās sēdvietās, varēs sēdēt kopā pa divi, ja personas nav vienas mājsaimniecības pārstāvji; vienas mājsaimniecības locekļi varēs sēdēt ne vairāk kā četru personu grupā. Starp katrām divām aizpildītajām sēdvietu grupām pasākuma rīkotājam būs jānodrošina 1 metra distances ievērošana vai aizsargbarjeras uzstādīšana.

Fantastika! Vai varat iedomāties, kādas pūles tas maksās pasākumu organizētājiem un biļešu tirgotājiem, ja viņi patiešām mēģinās šos Kazlēna norādījumus izpildīt?

Bet arī godātā publika tiek aicināta piedalīties atrakcijā:  pametot savu sēdvietu, pasākumu apmeklētājiem būs jāturpina ievērot savstarpēja 2 metru distance (K.A.Kariņa kabinets pilnā sastāvā droši vien lūrēs no aizkulisēm un uzjautrināsies). Izrāde vai koncerts beidzies, un nešķīstais kovic ar varoņtenora Puntuļa atļauju atkal izņem savu divmetrumēru?

Taču neapšaubiet valdības lēmumus: kovidpanika jau no sākta gala atmiekšķē loģiku un nobijušos cilvēkus atvelk atpakaļ Kazlēna attīstības pakāpē.  

Tavs komentārs par rakstu: